Dzisiaj jest: 29.2.2024, imieniny: Lecha, Lutomira

Gminne Centrum Kultury w Dolicach z kinem plenerowym

Dodano: 3 tygodnie temu Autor:
Redakcja poleca!

Kino pod chmurką, tematyczne warsztaty, wydarzenia dla młodszych i starszych? Gminne Centrum Kultury w Dolicach szykuje się do realizacji nowych inicjatyw i pomysłów.

Gminne Centrum Kultury w Dolicach z kinem plenerowym

Kino pod chmurką, tematyczne warsztaty, wydarzenia dla młodszych i starszych? Gminne Centrum Kultury w Dolicach szykuje się do realizacji nowych inicjatyw i pomysłów. A to wszystko dzięki unijnej dotacji, którą przeznaczy na zakup nowego zestawu kina plenerowego. We wtorek, 6 lutego 2024 r. wicemarszałek województwa Rafał Rosiński oraz dyrektor GCK Izabela Betler podpisali umowę.
 
Gminne Centrum Kultury w Dolicach (powiat stargardzki) otrzyma prawie 40 tys. zł dofinansowania. To środki z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich przeznaczone na działania z inicjatywy LEADER. Dzięki niej wspierani są przedsiębiorcy rozpoczynający działalność gospodarczą, ale też dofinansowywane są różnego rodzaju imprezy, warsztaty czy szkolenia. Na pomoc mogą też liczyć projekty infrastruktury społecznej.
 
Instytucja otrzymane dofinansowanie przeznaczy na zakup projektora, ekranu, nagłośnienia, a także leżaków i wygodnych puf dla najmłodszych. Jak zapewnia dyrektor Izabela Betler, centrum i pracujący w nim świetny zespół ludzi, ma bardzo wiele pomysłów, a nowy sprzęt pozwoli na realizację wielu ciekawych inicjatyw dla młodszych i starszych. –  Kina plenerowe zyskują na popularności, a takie działania jak to, pozwalają realizować nowe projekty i działania kulturalne dla mieszkańców. To bardzo dobry pomysł – uważa Wicemarszałek Województwa Zachodniopomorskiego Rafał Rosiński.

 

 
Dofinansowanie zostało przyznane w ramach poddziałania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” objętego PROW na lata 2014 – 2020. Projekt ma przyczynić się do realizacji strategii Stowarzyszenia „WIR” – Wiejska Inicjatywa Rozwoju.

 


 

  Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego
 

Źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
„Zachodniopomorska Stójka dla Hani”. Fotorelacja