Dzisiaj jest: 13.7.2024, imieniny: Danieli, Irwina, Małgorzaty

Bruksela zatwierdziła Fundusze Europejskie dla Pomorza Zachodniego

Dodano: 2 lata temu Autor:
Redakcja poleca!

W środę po południu do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego trafiła bardzo dobra wiadomość.

Bruksela zatwierdziła Fundusze Europejskie dla Pomorza Zachodniego

W środę po południu do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego trafiła bardzo dobra wiadomość. Komisja Europejska zatwierdziła program Fundusze Europejskie dla Pomorza Zachodniego 2021-2027.

Ta ważna decyzja wieńczy prace nad programem Fundusze Europejskie dla Pomorza Zachodniego 2021-2027 i umożliwia jego uruchomienie w przyszłym roku. Ostatnie miesiące prac nad dokumentem były dużym wysiłkiem dla urzędników, a negocjacje z Brukselą nie były łatwe. Ostatecznie Komisja Europejska zatwierdziła projekt, który został przedstawiony pod koniec października. Wartość programu szacowana jest na ponad 7 miliardów złotych.

Olgierd Geblewicz, Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego nie kryje zadowolenia z decyzji Komisji Europejskiej. - To ważny dzień dla Pomorza Zachodniego, który otwiera kolejne możliwości do realizacji mądrych inwestycji rozwijających województwo zachodniopomorskie. Ta perspektywa będzie inna, mamy sporo pracy, ale jesteśmy do niej dobrze przygotowani- powiedział Marszałek.

Budżet nowego programu będą tworzyć środki na inwestycje pochodzące z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z Europejskiego Funduszu Społecznego. Urząd Marszałkowski zamierza przeznaczyć je na projekty w obszarze rynku pracy, edukacji czy włączenia społecznego. Pieniądze zasilą też gospodarkę, a duża część przekazana zostanie na rozwój inteligentnych i tradycyjnych branż regionu oraz badania i rozwój. Duży nacisk zostanie położony także na rozwój e-usług oraz ochronę środowiska.

W dokumencie znalazł się wykaz planowanych operacji o znaczeniu strategicznym wraz z harmonogramem. W ramach programu wspierane będą operacje wynikające z Polityk rozwojowych Samorządu Województwa Zachodniopomorskiego. Wykaz ten nie wyczerpuje docelowego katalogu operacji strategicznych. Na tą chwilę znalazły się tam programu Zachodniopomorskiej Infrastruktury Informacji Przestrzennej 2022-2027, Zachodniopomorskiego e-Zdrowia 2023-2027, Zakupu taboru kolejowego do przewozów regionalnych 2023-2029 oraz Budowy sieci tras rowerowych Pomorza Zachodniego 2022-2029.

Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
VI Festyn Historyczny „W krainie Gryfa”. Fotorelacja