Dzisiaj jest: 2.10.2023, imieniny: Racheli, Sławy, Teofila

Grant strażacki trafi tylko jednej remizy w powiecie

Dodano: rok temu Autor:

Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego ogłosił listę OSP, które otrzymają granty strażackie. Znalazła się na niej tylko jedna remiza z powiatu stargardzkiego.

Grant strażacki trafi tylko jednej remizy w powiecie

Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego ogłosił listę OSP, które otrzymają granty strażackie. Znalazła się na niej tylko jedna remiza z powiatu stargardzkiego.

W sumie 32 remizy z całego województwa otrzymają dofinansowanie w ramach "Grantów Strażackich". Pieniądze mogą być przeznaczone na wykonanie najpotrzebniejszych prac remontowych, modernizacyjnych oraz konserwacyjnych w budynkach OSP oraz ich otoczeniu. Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz przeznaczy na ten cel 600 tys. zł.

Mimo, że budżet projektu jest znacznie większy, niż w zeszłym roku, tylko jedna remiza z powiatu stargardzkiego otrzyma dofinansowanie. Otrzymają je strażacy z OSP w Sownie. W 2021 roku wsparcie wyniosło 360 tys. zł. Jak informuje Urząd Marszałkowski tegoroczne dotacje są także wyższe o 10 tys. zł w porównaniu z poprzednim naborem i wynoszą 20 tys. zł. Z możliwości uzyskania dofinansowania wyłączone były OSP, które otrzymały dotacje w 2021 r. - Jako jedyna jednostka z powiatu stargardzkiego zdobyliśmy Granty Strażackie 2022- poinformowali strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Sownie. - Zdobyta kwota 17 000 zł pozwoli nam zrealizować zadanie wymiany bramy garażowej do jednego ze stanowisk. Poprawi to zdecydowanie estetykę remizy, która została ostatnio zmodernizowana oraz wzmocni izolację termiczną budynku- dodają strażacy.

- Realizowany od 2020 r. program „Grantów Strażackich” to odpowiedź na aktualne potrzeby Ochotniczych Straży Pożarnych- mówi Olgierd Geblewicz, Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego. -  A te jak wiemy są ogromne, co pokazało tegoroczne zainteresowanie OSP tym naborem. Dzięki funduszom strażacy ochotnicy mogą przeprowadzać najpotrzebniejsze prace remontowe i modernizacyjne w remizach, a także zadbać o ich otoczenie. W tym roku kontynuujemy to wsparcie, z większym budżetem oraz wyższymi kwotami dotacji, które wyniosą maksymalnie 20 tysięcy zł- dodaje Marszałek.

Jak informuje Urząd Marszałkowski do tej pory dzięki "Grantom Strażackim" unowocześnionych zostało 71 remiz, w których udało się zrealizować wiele pilnych remontów. Środki z tego źródła pozwoliły m.in. na gruntowne odświeżenie szatni i sal szkoleniowych, wymienianie bram wjazdowych czy odnawianie elewacji.

Źródło: Urząd Marszałkowski - Zachodniopomorskie
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Piknik Naukowy Szlakiem Gryfików. Fotorelacja