Dzisiaj jest: 22.9.2020, imieniny: Maury, Milany, Tomasza

Fundacja MILON z dofinansowaniem nowych projektów dla seniorów w DPS Dolice

Dodano: 4 miesiące temu
Redakcja poleca!

Kolejne przedsięwzięcia sfinansowane z Rządowego Programu na Rzecz Aktywności Osób Starszych na lata 2014- 2020, zrealizuje fundacja MILON Lidii i Tomasza Sobolewskich w dolickim DPS.

Fundacja MILON z dofinansowaniem nowych projektów dla seniorów w DPS Dolice

Fundacja otrzymała blisko 200 tys. zł z rządowego funduszu. Przyznana kwota przeznaczona zostanie na kupno wyposażenia, organizację wyjazdów oraz warsztatów i zajęć o charakterze edukacyjnym i kulturalnym, dedykowanych podopiecznym  DPS.
 

To nowy etap projektu, realizowanego przez Fundację MILON od ubiegłego roku. Wszystkie podjęte już wtedy działania, zauważone przez resort rodziny i polityki społecznej, mają zapobiegać wykluczeniu społecznemu seniorów. Aktywnym partnerem projektu realizowanego w Dolicach, jest również Powiat Stargardzki. Założenia programu okazały się zbieżne z profilem działalności DPS  Dolice. Mimo stanu epidemii, wolontariusze fundacji rozpisali szczegółowo na dni, tygodnie i miesiące program zajęć dla seniorów, które zostaną w pełni zrealizowane po  zdjęciu części zakazów oraz obostrzeń- przy zachowaniu procedur bezpieczeństwa sanitarnego podopiecznych DPS.
 

W ramach ubiegłorocznej programu zajęć, seniorzy mieli okazję uczestniczyć w warsztatach rekreacyjnych, prowadzonych w scenerii przelewickiego Ogrodu Dendrologicznego. Stałym punktem okazało się także wspólne wiosenne i letnie grillowanie na dziedzińcu DPS. Seniorzy wspomagani przez wolontariuszy, urządzali także na nowo trawniki, działki i rabatki wokół budynku placówki w Dolicach, realizując w ten sposób program zajęć ogrodniczych. Dopełnieniem ogrodniczej części projektu okazały się ubiegłoroczne, plenerowe koncerty organizowane w ramach Festiwalu Hortensji. Stały punkt programu stanowiły też podróże turystyczne i edukacyjne, po urokliwych  szlakach Pomorza Zachodniego.
 

Tegoroczna dotacja przyznana Fundacji MILON umożliwi kontynuację rozpoczętych w ubiegłym roku projektów i zajęć, a także zakup kolejnego sprzętu pomocnego we przedsięwzięciach, realizowanych wspólnie z podopiecznymi DPS.Dzięki zrealizowanym już projektom codzienność w dolickim DPS zyskała nowe barwy, przynosząc radość i wytchnienie, mimo trudnego- szczególnie dla seniorów- czasu pandemii.

Źródło: Powiat Stargardzki
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Weekend Seniora - Fotorelacja