Dzisiaj jest: 10.12.2019, imieniny: Danieli, Bohdana, Julii

Wojewoda czeka na wnioski o remonty dróg

Dodano: 4 miesiące temu Autor:

Rozpoczął się nabór wniosków o przyznanie środków z Funduszu Dróg Samorządowych na 2020 r.

Wojewoda czeka na wnioski o remonty dróg
Wojewoda będzie czekał na nie do 26 sierpnia.

Jednostki samorządu terytorialnego mogą ubiegać się o dofinansowanie zadań jednorocznych na 2020 rok i wieloletnich realizowanych od początku roku 2020, polegających na przebudowie, budowie i remoncie dróg lokalnych w województwie zachodniopomorskim. Środki Funduszu Dróg Samorządowych zostaną podzielone w równej części na zadania powiatowe i gminne. Łącznie do wydania będzie 105,6 mln zł.

- Zachęcam samorządy do ubiegania się o dofinansowanie inwestycji, które służą mieszkańcom gmin i powiatów, zwłaszcza, że jednostki o najmniejszych dochodach mogą uzyskać rządowe wsparcie pokrywające nawet 80% kosztów zadania - mówi wojewoda Tomasz Hinc.

Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego rekomenduje, by w zakresie oceny rozpatrywanych wniosków brać pod uwagę m.in. kryterium poprawy poziomu BRD w odniesieniu do ryzyka społecznego, wypadków ogółem oraz liczby ofiar śmiertelnych i ciężko rannych, a także kryterium poprawy bezpieczeństwa ruchu pieszych, w tym wypadków z udziałem pieszych w okresie ostatnich 3 lat. Rada zaleca również, by zwrócić uwagę na zarządzanie prędkością i liczbę ofiar śmiertelnych i ciężko rannych w wyniku wypadku spowodowanego niedostosowaniem prędkości do warunków ruchu w okresie ostatnich 3 lat, biorąc pod uwagę środki uspokojenia ruchu drogowego.


 
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Świąteczny kiermasz w Powiecie- GALERIA