Dzisiaj jest: 26.5.2019, imieniny: Eweliny, Jana, Pawła

Powiat w zeszłym roku wyremontował 6 km dróg

Dodano: 4 miesiące temu Autor:

W całym 2018 roku Powiat Stargardzki przeprowadził cztery inwestycje drogowe, w których przebudowano w sumie 6 km dróg.

Powiat w zeszłym roku wyremontował 6 km dróg
Zarząd Dróg Powiatowych w Stargardzie podsumował zrealizowane inwestycje w 2018 roku. Największym zadaniem była budowa ronda w Lipniku oraz remont kilometrowego odcinka drogi do węzła Stargard Zachód. Przebudowa kosztowała 7 910 563,09 zł. W jej ramach wykonano m.in. przebudowę istniejącego skrzyżowania na rondo, budowę nowych chodników, ścieżek rowerowych i zatok autobusowych oraz dojazdów do posesji. Powstało także nowe oświetlenie i oznakowanie.

W zeszłym roku przebudowano również 2,03 km drogi powiatowej 1740Z na odcinku Dobrzany-Szadzko. Za 1 993 472,01 zł wykonano nową jezdnię o szerokości 6 m oraz poszerzono pobocza do 1 m, a także powstało nowe oznakowanie.

1 254 196,99 zł kosztowała przebudowa 566 m ulicy Stargardzkiej w Marianowie, od skrzyżowania z ulicą Spokojną do skrzyżowania z ulicą Rolną. W ramach inwestycji wykonana została jezdnia o nawierzchni bitumicznej, przebudowane zostały zatoki autobusowe oraz przełożono istniejące chodniki i zjazdy do posesji z kostki betonowej. Droga zyskała także nową kanalizację deszczową, wyregulowane wpusty deszczowe, a pobocza zostały humusowane i obsiane trawą. Wykonano także oznakowanie pionowe i poziome.

Najdłuższy odcinek wyremontowano na drodze powiatowej nr 1711Z na odcinku Krępcewo-Rzeplino. W ramach inwestycji dokończono przejście przez miejscowość Krępcewo oraz wykonano przebudowę drogi na długości 2,5 km. Jezdnia zyskała nową nawierzchnię bitumiczną o szerokości 6 m, powstały nowe chodniki na długości 480 m oraz ścieżka rowerowa na długości 585 m. Podczas remontu przebudowane zostały także zjazdy do przyległych posesji, ulepszone pobocza i wykonane kompletne oznakowanie pionowe i poziome. Całość kosztowała 3 846 614,98 zł.  

 
Źródło: ZDP Stargard
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
26 Wojewódzkie Igrzyska Olimpijskie Osób Niepełnosprawnych - GALERIA Cz.1