Dzisiaj jest: 21.11.2018, imieniny: Janusza, Marii, Reginy

Kto będzie rządził naszymi małymi ojczyznami?

Dodano: miesiąc temu Autor:
Redakcja poleca!

Państwowa Komisja Wyborcza przedstawiła już wszystkie wyniki niedzielnych wyborów samorządowych.

Kto będzie rządził naszymi małymi ojczyznami?
Kto zwyciężył w gminach, a gdzie szykuje się dogrywka? Kto będzie reprezentował mieszkańców w Radach Miast i Gmin?

GMINA KOBYLANKA

Walka o fotel Wójta zakończy się dopiero 4 listopada. Uczestniczyć w niej będzie Mirosław Przysiwek (37,24%) oraz Julita Pilecka (33,55%). Artur Marchlewicz zdobył 23,65% głosów, a Piotr Kamrowski- 5,56%.

Skład Rady Gminy

Rafał Stateczny
Alicja Ordon
Zbigniew Drohomirecki
Ireneusz Siwiec
Krzysztof Kleinowski
Urszula Gierałtowska
Jakub Malinowski
Irena Rybarczyk
Julita Pilecka
Andrzej Stechnij
Dorota Orzoł
Zygmunt Gołembowski
Czesława Grabowska
Zofia Dąbkowska
Dariusz Dąbkowski

GMINA STARGARD

Tutaj również wynik zostanie rozstrzygnięty dopiero w drugiej turze. Wyborcy wybiorą między Jerzym Makowskim (37,47%), a Dorotą Mazur (32,78%). Marek Gardygajło zdobył 25,48% głosów, a Jaromir Palusiński- 4,28%.

Skład Rady Gminy

Sławomir Zabłocki
Paweł Żmuda
Józef Tracz
Krzysztof Kowalczyk
Aleksandra Kotschendoff
Mateusz Jarosz
Monika Nikołajew
Remigiusz Zakrzewski
Paweł Szutkowski
Agnieszka Lenda
Agnieszka Bieniek
Sebastian Janiak
Maciej Lipka
Wiesława Kuśnierz
Janusz Łojko

GMINA STARA DĄBROWA

Pierwsza tura nie przyniosła rozstrzygnięcia pomiędzy Sylwią Kalmus-Samsel (49,94%), a Mieczysławem Włodarczykiem (38,67%). Tomasz Ogonowski zdobył 11,39%.

Skład Rady Gminy

Emilia Biały
Iwona Jeszke
Elżbieta Majdzińska
Ewa Śmigielska
Artur Krasucki
Krzysztof Bartnicki
Krystyna Doniecka
Edyta Jacewicz
Remigiusz Mariański
Dariusz Wojnas
Dorota Bilska
Bartosz Milczarek
Iwona Tywoniuk
Tomasz Ogonowski
Joanna Jurczyńska

GMINA MARIANOWO

W drugiej turze mieszkańcy będą głosowali na Danutę Ankutowicz (34,2%) oraz Sławomira Możdżenia (23,83%). Krystyna Bugajna otrzymała 23,09% głosów, a Jolanta Rębisz- 18,87%.

Skład Rady Gminy

Marta Kril
Monika Pasierbek-Halko
Monika Wierzbowska
Zdzisław Kamiński
Michał Bodek
Jerzy Purgał
Piotr Żarski
Jolanta Bujak
Paweł Salawa
Mateusz Ruciński
Halina Miazek
Dorota Lisińska
Krzysztof Korosteński
Małgorzata Czyż
Bolesław Żywicki
GMINA CHOCIWEL

Burmistrzem ponownie został Stanisław Szymczak (53,33%). Ewa Ludwińska zdobyła 18,62% głosów, Kamila Buczek- 9,57%, Ewa Badyńska- 9,26%, a Zbigniew Gruszczyński- 9,22 %.

Skład Rady Miasta

Krzysztof Zych
Paweł Datkiewicz
Sylwester Dziakowicz
Andrzej Puławski
Rafał Topolski
Marcin Wiśniewski
Edyta Wachowicz
Romuald Mastalski
Wojciech Kalinowski
Renata Szostak
Agnieszka Knafel
Sylwia Zagrodzka
Robert Kawa
Katarzyna Kurczaba
Anna Rusin-Wak

GMINA IŃSKO

W pierwszej turze Burmistrzem wybrany został ponownie Jacek Liwak (61,49%). Andrzej Racinowski zdobył 26,15% głosów, a Mirosław Różański- 12,36%.

Skład Rady Miasta

Kazimierz Dec
Tomasz Dolata
Eugeniusz Kujawski
Izabela Trząska-Huk
Małgorzata Marzycka
Roman Woźniak
Ewa Łońska
Jerzy Kościelny
Piotr Woźniak
Paweł Pańczyk
Zbigniew Mazurek
Daniel Halejcio
Władysław Tomczyk
Stanisław Potrykus
Włodzimierz Szafran

GMINA DOBRZANY

Mieszkańcy opowiedzieli się za Anną Gibas (60,21%), która pokonała w wyborach Halinę Zalewską (39,79%).

Skład Rady Miasta

Agata Kardasiewicz
Teresa Daniłowicz
Wiesław Borzęcki
Anna Siemasz
Paweł Filip
Halina Zalewska
Teresa Knape
Agnieszka Barszcz
Grzegorz Raubo
Alicja Szyller
Andrzej Orzechowski
Helena Waszczuk
Joanna Katroń-Olejnik
Agnieszka Pietryszak
Małgorzata Czajka

GMINA SUCHAŃ

Stanisława Bodnar (77,63%) ponownie została Burmistrzem, pokonując Mariusza Czarneckiego (22,37%).

Skład Rady Miasta

Grzegorz Kujawski
Joanna Glina
Małgorzata Sawczuk
Marzena Szczerba
Andrzej Urbański
Jolanta Jeżewska
Stanisław Tylisz
Grażyna Szalewicz
Iwona Krakowiak
Jolanta Ziomek
Anna Wieliczko
Ireneusz Kiłoczko
Daniel Niemczynowicz
Magdalena Szajnowska
Renata Barszcz

GMINA DOLICE

Tutaj Wójtem ponownie został Grzegorz Brochocki (52,97%). Marek Wejman zdobył 18,91% głosów, Anna Skierkowska- 18,12%, a Jolanta Krekora-Babiec- 10%.

Skład Rady Gminy
Ryszard Mikołajczyk
Barbara Stołecka
Zbigniew Błaszczyk
Janusz Wiklak
Stanisław Kołacki
Danuta Król-Bocian
Łukasz Serafin
Janusz Komorek
Marian Ober
Zbigniew Ściężor
Dagmara Haręźlak
Krzysztof Łukaszewicz
Dariusz Kuligowski
Marek Kuleta
Mariola Ziomek





 
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Pierwsza sesja Rady Miejskiej - GALERIA