Dzisiaj jest: 22.6.2018, imieniny: Pauliny, Sabiny, Tomasza

Bezpieczniejsze drogi krajowe

Dodano: rok temu
Redakcja poleca!

30 zadań znalazło się na liście projektów realizowanych w Zachodniopomorskiem z Programu Likwidacji Miejsc Niebezpiecznych.

Bezpieczniejsze drogi krajowe

Program Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa ma na celu poprawę bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu, w szczególności pieszych.
Szczegóły programu przedstawił na dzisiejszej konferencji prasowej w Myśliborzu wojewoda Krzysztof Kozłowski.
 
Przy wyborze projektów brano pod uwagę m.in. wyniki badań stanu nawierzchni, panujący na drodze ruch - z uwzględnieniem pojazdów ciężarowych, wskaźnik wypadkowości oraz ocenę efektywności ekonomicznej.

Program finansowany jest z Krajowego Funduszu Drogowego w ramach załącznika nr 6 do Programu Budowy Dróg Krajowych na lata 2014-2023 (z perspektywą do 2025 r.) oraz w ramach corocznych programów GDDKiA.

- W naszym województwie 23 zadania będą realizowane w roku 2017, a 7 w roku 2018. W ramach programu na drogach krajowych będzie wybudowanych 30 zatok autobusowych, 12,5 km ścieżek rowerowych i pieszo-rowerowych, 8 km chodników oraz przebudowane 4 skrzyżowania - powiedział wojewoda Krzysztof Kozłowski.

Budowa chodników:

 1. W lipcu br. rozpocznie się budowa 1280 m. chodnika w Radziszewie, w ciągu Drogi Krajowej nr 31.
 2. W sierpniu 2017 planowane jest rozpoczęcie budowy chodnika na skrzyżowaniu Dolsk-Warnice (DK 23), Jankowo-Drawsko Pomorskie (DK 20), i w miejscowości Witnica. Również na sierpień planowane były prace w Czartoryi (DK 26), Góralicach (DK 26) i Daleszewie (DK 31).

Zatoki autobusowe:
 1. W czerwcu br. rozpoczęto prace przy budowie 2 zatok autobusowych w pobliżu miejscowości Goglewo (DK 20). Termin zakończenia planowany jest na listopad.
 2. Również w czerwcu rozpoczęto budowę w miejscowościach Gwda Wielka oraz Kiczarowo(DK 20). Wybudowane będą po 2 zatoki autobusowe w każdej z miejscowości wraz z ciągiem pieszym o długości około 300 m. Termin realizacji – wrzesień 2017.
 3. W miejscowościach Człopa i Nowa Szwecja (DK 22), Drawsko PomorskieJankowoWęgorzynko Nowe, Woliczno i Wiewiecko (DK 20) oraz Porost (DK 25) rozpoczęcie prac planowane jest na sierpień 2017.
 4. Natomiast w marcu 2018 roku rozpocznie się budowa 2 zatok autobusowych wraz z chodnikiem w miejscowości Złocieniec (DK 20) oraz Krzypnica i Pastuszka (DK 31)
Przebudowa skrzyżowań:
 1. Na lipiec planowane jest rozpoczęcie robót nad korektą geometrii skrzyżowania DK 20 z drogą powiatową w miejscowości Dzwonowo, a także skrzyżowania ulic Wyzwolenia i Czaplineckiej w Złocieńcu.
 2. W styczniu 2018 planowane jest rozpoczęcie prac nad przebudową skrzyżowań ulic Bydgoska i Curie-Skłodowskiej oraz Gdyńska i Szosa Maszewska na DK 20 w Stargardzie.
 3. W marcu 2018 planowane jest prac nad przebudową fragmentu DK 20 w miejscowości Śmiadowo, na łącznej długości 1272 m.
Budowa ciągów rowerowo-pieszych:

W czerwcu br. rozpoczęto budowę ciągu pieszo-rowerowego (250 metrów) wraz z przebudową przepustu na DK 20 w Czaplinku. Termin realizacji – 31 października 2017.

W marcu 2018 rozpoczną się prace nad:
 1. Budową ponad 2,7 km ciągu pieszo-rowerowego na odcinku PKP Boleszkowice-Boleszkowice
 2. Uspokojeniem ruchu na wjeździe do miejscowości Cychry wraz z budową ciągu pieszo-rowerowego w ciągu DK 23 na odcinku Suchlica-Sarbinowo
 3. Budową ponad 3,3 km chodników na odcinku Chwarszczany-Sarbinowo i elementów uspokojenia ruchu w miejscowości Chwarszczany (DK 31).

Poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego na odcinku Golenice-Myślibórz (DK 26)

·       Budowa ścieżki pieszo-rowerowej o długości 2670 m. po lewej stronie oraz  1688 m. po prawej stronie
·       Zmiana lokalizacji zatoki autobusowej  po lewej stronie drogi w miejscowości Suchlica
·       Zadanie realizowane będzie w roku 2018

Źródło: Urząd Wojewódzki w Szczecinie
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Dni Stargardu - Dzień sportu - GALERIA cz.2