Warsztaty zostały zorganizowane przez Miasto w ramach Miejskiego programu profilaktyki i rozwiązywania problemów alkoholowych, przeciwdziałania narkomanii i przemocy w rodzinie oraz ochrony ofiar przemocy w rodzinie.
Szkolenia miały na celu dokonanie analizy skuteczności programu „Spójrz inaczej” w zakresie zmian postaw oraz zachowań dzieci. Miały też służyć zwiększeniu efektywności pracy wychowawczej w klasach na różnych poziomach edukacji oraz podzieleniu się sukcesami i trudnościami wynikającymi ze sposobów prowadzenia zajęć z dziećmi w klasach oraz modyfikacji niektórych scenariuszy, które ewaluowały w trakcie rozwoju programu.
Uczestnicy zajęć zostali podzieleni na trzy grupy warsztatowe. Warsztat superwizyjny każdej z nich trwa dwa dni, tj. 20 godzin lekcyjnych i wygląda następująco:- 1 dzień (ok. 10 godzin) - część teoretyczna polegająca na omówieniu zagadnień zgłoszonych przez uczestników warsztatów „Spójrz Inaczej” w arkuszach ewaluacyjnych, np. dotyczących grupowego rozwiązywania problemów, diagnozy zespołowej, pracy indywidualnej z uczniami jak i grupowej, motywowaniu dzieci do zmiany zachowań, współpracy z rodzicami oraz przygotowanych przez prowadzącą superwizję,
- 2 dzień (ok. 10 godzin) - część praktyczna polegająca na poprowadzeniu zajęć w klasach przez trenera warsztatów „Spójrz Inaczej” z wybranym scenariuszem zajęć oraz przeprowadzeniu analizy z informacją zwrotną.
Prowadząca zajęcia Teresa Zabrodzka jest rekomendowana przez Stowarzyszenie Psychoprofilaktyki „Spójrz inaczej”. Trenerka, która była już realizatorem tego typu warsztatów w ostatnich trzech latach i została bardzo pozytywnie oceniona przez uczestników.
Więcej o programie „Spójrz Inaczej”.