Dzisiaj jest: 26.7.2017, imieniny: Anny, Mirosławy, Joachima

Nauczyciele szlifują wiedzę z profilaktyki

Dodano: 2 miesiące temu Czytane: 482

Warsztaty superwizyjne dla nauczycieli ze stargardzkich szkół podstawowych i gimnazjów, którzy w ostatnich trzech latach zostali przeszkoleni z realizacji programu „Spójrz Inaczej”.

Nauczyciele szlifują wiedzę z profilaktyki
 Program obejmuje prowadzenie zajęć wychowawczo – profilaktycznych z zakresu uzależnień.

Warsztaty zostały zorganizowane przez Miasto w ramach Miejskiego programu profilaktyki i rozwiązywania problemów alkoholowych, przeciwdziałania narkomanii i przemocy w rodzinie oraz ochrony ofiar przemocy w rodzinie.

Szkolenia miały na celu dokonanie analizy skuteczności programu „Spójrz inaczej” w zakresie zmian postaw oraz zachowań dzieci. Miały też służyć zwiększeniu efektywności pracy wychowawczej w klasach na różnych poziomach edukacji oraz podzieleniu się sukcesami i trudnościami wynikającymi ze sposobów prowadzenia zajęć z dziećmi w klasach oraz modyfikacji niektórych scenariuszy, które ewaluowały w trakcie rozwoju programu.

Uczestnicy zajęć zostali podzieleni na trzy grupy warsztatowe. Warsztat superwizyjny każdej z nich trwa dwa dni, tj. 20 godzin lekcyjnych i wygląda następująco:
- 1 dzień (ok. 10 godzin) - część teoretyczna polegająca na omówieniu zagadnień zgłoszonych przez uczestników warsztatów „Spójrz Inaczej” w arkuszach ewaluacyjnych, np. dotyczących grupowego rozwiązywania problemów, diagnozy zespołowej, pracy indywidualnej z uczniami jak i grupowej, motywowaniu dzieci do zmiany zachowań, współpracy z rodzicami oraz przygotowanych przez prowadzącą superwizję, 
- 2 dzień (ok. 10 godzin) - część praktyczna polegająca na poprowadzeniu zajęć w klasach przez trenera warsztatów „Spójrz Inaczej” z wybranym scenariuszem zajęć oraz przeprowadzeniu analizy z informacją zwrotną.

Prowadząca zajęcia Teresa Zabrodzka jest rekomendowana przez Stowarzyszenie Psychoprofilaktyki „Spójrz inaczej”. Trenerka, która była już realizatorem tego typu warsztatów w ostatnich trzech latach i została bardzo pozytywnie oceniona przez uczestników.

Więcej o programie „Spójrz Inaczej”.
Źródło: Urząd Miasta Stargard
Dodaj komentarz
Dodaj komentarz Ukryj formularz
Captcha
Przepisz tekst widoczny na obrazku.
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.