Dzisiaj jest: 29.3.2024, imieniny: Marka, Wiktoryny, Zenona

Stargardzianie znów najlepsi na świecie!

Dodano: 8 lat temu

Pojechali, pobiegli i? zwyciężyli.

Tak najkrócej można opisać udział dwójki stargardzian – Bartosza Koczorowskiego i Kamila Mordasa w Mistrzostwach Świata w Agility Owczarków Niemieckich w niemieckim Saarburgu.

Udział w zawodach był możliwy dzięki wsparciu finansowemu prezydenta Sławomira Pajora, który został też patronem przedsięwzięcia.

Agility jest sportem, w którym pies wraz z opiekunem muszą w jak najkrótszym czasie i z jak najmniejszą liczbą błędów pokonać tor przeszkód złożony z 25 elementów. Dyskwalifikacji jest w tym sporcie bardzo dużo.

Zawody odbywają się w trzech kategoriach: amatorów (A1), zawodowców (A2) i mistrzowskiej (A3). Kamil Mordas występujący z suczką Falką w ostatniej chwili otrzymał certyfikat upoważniający do startu w klasie zawodowców.

W Saarburgu Kamil z Falką okazali się bezkonkurencyjni - pobiegli bezbłędnie i zdobyli mistrzostwo świata. Czwarte miejsce zajął Bartosz Koczorowski z psem Łobuzem. Obaj bronili też championatu wywalczonego przed rokiem w klasyfikacji drużynowej. Tym razem ich partnerami w drużynie byli Belgowie. Również i tym razem stargardzcy agilitowcy okazali się najlepsi na świecie.

Kamil Mordas z Falką pobiegli również w finale open, do którego zakwalifikowały się 33 pary (najlepsze w poszczególnych kategoriach, głównie mistrzowskiej) spośród 120 startujących, które wystartowały w Niemczech. Uplasowali się na 15 miejscu, czyli najlepszym w karierze. Przed rokiem do finału open dostał się Bartosz z Łobuzem. Poszło im jeszcze lepiej, gdyż uplasowali się na szóstej pozycji.

Zobacz film ze startami naszych zawodników w Saarburgu.
Źródło: Urząd Miasta Stargard Szczeciński