Dzisiaj jest: 27.4.2024, imieniny: Sergiusza, Teofila, Zyty

Życiowy rekord Pauliny

Dodano: 9 lat temu

Paulina Kaczyńska, zawodniczka WMLKS Pomorze Stargard na Mitingu w Białogardzie, startując na dystansie 3000 m, uzyskała znakomity rezultat 9.03,45.

Tym samym ustanowiła swój rekord życiowy i drugi w tym sezonie wynik w Polsce wśród kobiet.

Osiągnięcie biegaczki to także drugi, historyczny wynik naszego województwa. Paulina zaprezentowała znakomita formę mimo startu w deszczu i porywistym wietrze, przy niskiej temperaturze. Tym samym udowodniła, że jest czołową zawodniczką w Polsce.
W trakcie Mitingu w Białogardzie – w różnych kategoriach wiekowych –  wystartowali również inni zawodnicy WMLKS Pomorze Stargard.

Eliza Lenartowicz w biegu na 600 m zwyciężyła z rezultatem 1.38,38. Aleksandra Wiktorczyk okazała się być najlepsza na 1000 m, z rezultatem 3.00,18. W tym samym biegu Anna Wiktorczyk uplasowała się na drugim miejscu, z wynikiem 3.02,95.
Pomimo końca sezonu dobrze zaprezentowali się także panowie. Jakub Woźniak w biegu na 600 m przybiegł na trzecim miejscu, z rezultatem 1.25,56. Konrad Majdziński na dystansie 1000 m uplasował się na drugim miejscu, z wynikiem 2.43,35.

Zdjęcia: WMLKS Pomorze Stargard

Źródło: Urząd Miejski