Dzisiaj jest: 20.5.2024, imieniny: Bazylego, Bernardyna, Krystyny

Nietypowy mecz odbył się w Stargardzie. Błękitni zagrali z... Błękitnymi

Dodano: 2 tygodnie temu Autor:

III-ligowy zespół Błękitnych Stargard rozpoczął w środę swój udział w Pucharze Polski ZZPN.

III-ligowy zespół Błękitnych Stargard rozpoczął w środę swój udział w Pucharze Polski ZZPN. W sezonie 2023/2024 pięć zachodniopomorskich drużyn grających w III lidze udział w wojewódzkich rozgrywkach zaczynało od 1/8 finału.

Losowanie okazało się bardzo nietypowe. Drużyna prowadzona przez trenera Jarosława Piskorza trafiła na juniorów starszych Błękitnych Stargard. Piłkarze z akademii (roczniki 2005 i młodsi) w Pucharze Polski ZZPN przeszli już długą drogę. Młody zespół eliminował kolejno: Klon Krzęcin (13:0), CRS II Barlinek (10:0), Piast Chociwel (10:0), Gryf Kamień Pomorski (0:0 i 3:1 w rzutach karnych), rezerwy Polskiego Cukru Kluczevii Stargard (5:1), a w ostatnim meczu lidera IV Ligi, Wybrzeże Rewalskie Rewal (4:3).

W środowym meczu, który odbył się na głównej płycie stadionu przy ulicy Ceglanej, niespodzianki nie było. Bardziej doświadczony zespół zwyciężył 4:0. Trener Maciej Sayed (były szkoleniowiec pierwszej drużyny Błękitnych obecnie prowadzący juniorów starszych) miał w składzie kilku piłkarzy, którzy grali już nawet w tym sezonie na III-ligowych boiskach. Najwięcej spotkań rozegrał Mateusz Jarzębiński, ale grali również Miłosz Kiciński, Bartłomiej Makowski i Daniel Zamiara.

Po wyrównanych 10 minutach bardziej doświadczony zespół wykorzystał swoje szanse i w osiem minut strzelił trzy gole. W 12. i 14. minucie dublet skompletował Jakub Duda, a w 20. minucie rezultat podwyższył Michał Marczak. Zapowiadało się na zdecydowanie wyższy wynik, ale okazało się, że jeszcze tylko jednego gola w 55. minucie dołożył Konrad Prawucki.

Młodzi piłkarze mieli swoje szanse, jednak brakowało im wykończenia. Trener Jarosław Piskorz rozpoczął środowy pojedynek najsilniejszym możliwym składem. W drugiej połowie obaj szkoleniowcy dokonali jednak aż po siedem zmian, co oznacza, że w wyjątkowym meczu zagrało łącznie 36 piłkarzy Błękitnych.

Dla młodej drużyny pucharowa przygoda zakończyła się cenną lekcją w meczu z zespołem, który świetnie radzi sobie w III lidze. W ostatnim ligowym meczu Błękitni wygrali w Bydgoszczy z Zawiszą 4:2 i z 49 punktami awansowali na czwarte miejsce w tabeli. Piątkowy pojedynek z zespołem, który do Błękitnych traci punkt i ma gorszy bilans bezpośrednich spotkań, dostarczył wielu emocji.

Już w 9. minucie kontratak wykończył Grzegorz Aftyka, ale później dwa gole zdobyli gospodarze. Jeszcze przed przerwą Błękitni wrócili jednak na prowadzenie po trafieniach Michała Marczaka i Ariela Wawszczyka, a w 60. minucie Michał Marczak ustalił rezultat. W następnym ligowym meczu Błękitni podejmą w sobotę Vinetę Wolin (godz. 15:00).