Dzisiaj jest: 5.7.2024, imieniny: Antoniego, Bartłomieja, Karoliny

Błękitni nie zatrzymali lidera III ligi. Mecz rozstrzygnął szybki gol

Dodano: rok temu Autor:

Dwa lata temu te drużyny wspólnie spadały z II ligi.

Dwa lata temu te drużyny wspólnie spadały z II ligi. W sobotnim meczu 33. kolejki III ligi Olimpia Grudziądz wygrała 1:0 z Błękitnymi Stargard. Gospodarze po tym zwycięstwie zapewnili sobie powrót do II ligi.

Gospodarze do awansu potrzebowali zwycięstwa i zrealizowali swój plan. Dla Błękitnych była to druga porażka z rzędu, ale z 41 punktami pozostali oni na 11. miejscu w tabeli. W ostatnim meczu w sezonie stargardzki zespół podejmie Unię Swarzędz (sobota 17 czerwca, godz. 17:00).

Olimpia od początku atakowała i bardzo szybko przekładało to się na stwarzane sytuację. Gospodarze już w 7. minucie zdobyli gola po uderzeniu z dystansu Jana Bonikowskiego. Wydawało się, że to dopiero początek kanonady, ale pomimo wielu sytuacji wynik się nie zmienił.

Błękitni w pierwszej połowie odpowiedzieli uderzeniami Macieja Liśkiewicza i Damiana Niedojada. Po zmianie stron, szczególnie w pierwszym kwadransie jeszcze więcej pracy miał bramkarz Konrad Reszka. Błękitni jednak przetrwali napór lidera III ligi i odpowiedzieli, stwarzając kilka dobrych sytuacji. Zabrakło jednak wykończenia i trzy punkty pozostały w Grudziądzu, a Olimpia po końcowym gwizdku rozpoczęła świętowanie awansu do II ligi.

Olimpia Grudziądz - Błękitni Stargard 1:0 (1:0)
1:0 - Jan Bonikowski 7'