Dzisiaj jest: 20.4.2024, imieniny: Agnieszki, Amalii, Czecha

Specjalny mecz i remis Błękitnych z Vinetą

Dodano: rok temu Autor:

W 28. kolejce III ligi piłkarze Błękitnych Stargard zremisowali z Vinetą Wolin 1:1.

To był specjalny mecz, bo za kilka dni (18 maja) Błękitni Stargard będą obchodzić 78. rocznicę powstania klubu. Z tej okazji wszyscy kibice mogli wejść na sobotni mecz z Vinetą Wolin za darmo. W przerwie odbyły się również trzy konkursy, których uczestnicy wygrali piłki z autografami drużyny oraz szaliki i smycze.

W pierwszej połowie przeważali Błękitni, ale nie potrafili tego udokumentować. W derbach nie brakowało walki, a sędzia na sporo pozwalał. Drugą część niespodziewanie lepiej rozpoczęli goście. Uderzeniem z za pola karnego prowadzenie dał im Maciej Ignasiak.

W 69. minucie boisko opuścił bramkarz Vinety, który otrzymał bezpośrednią czerwoną kartkę za faul za swoim polem karnym. Błękitni nie wykorzystali rzutu wolnego po tej sytuacji. Rezerwowy bramkarz Vinety jednak szybko skapitulował po uderzeniu głową Konrada Prawuckiego w 74. minucie. Strzelec gola miał jeszcze kilka szans żeby rozstrzygnąć mecz podobnie, jak wprowadzony do gry w 59. minucie Oskar Ryk. Z drugiej strony grająca w dziesiątkę Vineta odgryzała się niebezpiecznymi kontrami.

Skończyło się remisem 1:1. Błękitni z 36 punktami zajmują 11. miejsce w tabeli. Vineta jest tylko o dwie lokaty niżej, ale ma o 10 "oczek" mniej. Goście na zwycięstwo czekają od 22 października. Bilans Wikingów w tym czasie to dziewięć remisów i pięć porażek. Mecz w Stargardzie był piątym z rzędu zremisowanym przez Vinetę.

Błękitni Stargard - Vineta Wolin 1:1 (0:0)
0:1 - Maciej Ignasiak 51'
1:1 - Konrad Prawucki 74'