Dzisiaj jest: 12.5.2024, imieniny: Dominika, Imeldy, Pankracego

PGE Spójnia roztrwoniła 22 punkty przewagi. Horror dla BM Stali

Dodano: rok temu Autor:

Kapitalny mecz, ale porażka PGE Spójni Stargard.

Biało-Bordowi postawili czołowy zespół Energa Basket Ligi w bardzo trudnej sytuacji. BM Stal Ostrów Wielkopolski jednak w wielkim stylu wyszła z opresji. Odrobiła 22 punkty i zwyciężyła 91:89.

W pierwszej połowie rywale tylko na początku mieli cztery punkty przewagi. Później dominowała PGE Spójnia, która trafiała w tej części z niesamowitą skutecznością (18/22 prób za dwa punkty). Stargardzianie łatwo rozbijali defensywę przeciwnika pomimo tylko 3/16 celnych rzutów z dystansu. Sami bronili świetnie i prowadzili nawet 44:22, a po 20 minutach było 48:32. BM Stal odrobiła trochę dzięki rzutom wolnym. Goście w cały meczu mieli w tym elemencie 27/34, a gospodarze 10/13.

Po zmianie stron BM Stal wzniosła się na zdecydowanie wyższy poziom, zdobywając aż 59 punktów. Przyjezdni w pierwszej połowie mieli 1/11 za trzy, a po przerwie trafili 7/17 prób. PGE Spójnia przy ich obronie również musiała pobijać swoje rzutowe rekordy. Nie było tragicznie (11/37), ale do zwycięstwa trochę zabrakło.

Do pewnego momentu powtarzał się scenariusz z poprzedniego meczu. Rywale zbliżyli się na 55:52, ale później PGE Spójnia odzyskała część zaliczki. Na początku czwartej kwarty po dwóch "trójkach" Karola Gruszeckiego było 70:58. Rywale jednak odrobili wszystko, a w końcówce wyszli na 91:86. Ważną "trójkę" trafił Damian Kulig, a później skuteczny Jakub Garbacz (18 punktów i sześć zbiórek) był bezbłędny z rzutów wolnych (7/7 w całym meczu).

PGE Spójnia miała jeszcze swoje szanse, ale "trójek" nie trafili Jordan Mathews (przy wyniku 86:87) i Paweł Kikowski (86:89), a po niecelnych rzutach wolnych Ojarsa Silinsa, gdy PGE Spójnia traciła tylko punkt, zabrakło zastawienia i piłkę zebrał Damian Kulig. Rezultat porażki rzutem z dystansu zmniejszył jeszcze Mathews, który zdobył 25 punktów (8/18 z gry w tym 5/14 za trzy).

Karol Gruszecki dołożył 18 "oczek" (4/11 za trzy), a swoją niedawną życiówkę poprawił Dominik Grudziński (12 punktów i sześć zbiórek). Courtney Fortson miał po osiem punktów i asyst, trzy przechwyty i cztery straty. Tym razem jednak nie wykonywał rzutów wolnych, a z rozgrywającym na parkiecie PGE Spójnia była o 11 punktów gorsza od przeciwnika.

Barrett Benson do 10 punktów dołożył sześć zbiórek i dwa bloki. Z nim na parkiecie jednak było -16, a solidnej lekcji podkoszowemu udzielił Damian Kulig. Weteran był nie do zatrzymania. Zdobył 24 punkty (8/15 z gry w tym 3/6 za trzy). Miał też 13 zbiórek i dwa bloki.

PGE Spójnia Stargard - BM Stal Ostrów Wielkopolski 89:91 (22:14, 26:18, 16:26, 25:33)

PGE Spójnia: Jordan Mathews 25, Karol Gruszecki 18, Dominik Grudziński 12, Barrett Benson 10, Courtney Fortson 8, Adam Brenk 6, Paweł Kikowski 6, Krzysztof Sulima 2, Tomasz Śnieg 2, Brody Clarke 0.

BM Stal: Damian Kulig 24, Jakub Garbacz 18, Ojars Silins 15, Aigars Skele 14, Nemanja Djurisić 12, Scott Michael Reynolds 6, Aleksander Załucki 2, Filip Siewruk 0.