Dzisiaj jest: 25.4.2024, imieniny: Jarosława, Marka, Wiki

Mocne początki Błękitnych Stargard w meczu z Unią Janikowo

Piłkarze Błękitnych Stargard przedłużyli świetną serię.

Licząc już sobotni mecz Błękitni, zdobyli 11 punktów w pięciu ostatnich spotkaniach. W 10. kolejce III ligi wygrali z Unią Janikowo 3:1. W poprzednim sezonie dwa razy przegrali z tym przeciwnikiem.

Teraz to jednak inna historia. Goście mieli swoje problemy i zdobyli do tej pory tylko osiem punktów. Na wyjazdach ich dorobek jest jeszcze gorszy - zaledwie jeden remis w sześciu meczach.

Błękitni wyciągnęli wnioski ze wcześniejszych spotkań. Zaatakowali od pierwszych minut i szybko stworzyli trzy dobre okazje. Brakowało skuteczności, ale w 6. minucie wynik uderzeniem w górny róg otworzył Konrad Prawucki. Później jeszcze nad bramką strzelał Mikołaj Gabor, ale po golu gra się uspokoiła.

Po 45 minutach było 1:0. Obie drużyny jeszcze w pierwszej połowie miały okazje, żeby zmienić ten rezultat. Do głosu doszli przyjezdni. Unia mogła też wyrównać na początku drugiej połowy. Nie wykorzystała jednak szansy i nadziała się na kontrę. Piłkę przejął Adrian Kwiatkowski i wykończył swój efektowny rajd. W 57. minucie w poprzeczkę uderzył Oliwer Kowalik.

Dwa kolejne gole strzelili zmiennicy. W 65. minucie kontaktowe trafienie dla Unii uzyskał wprowadzony cztery minuty wcześniej Krzysztof Cudowski. Rezultat w 79. minucie ustalił Jakub Stawski. To drugi domowy mecz z rzędu z golem skrzydłowego.

Błękitni z 19 punktami utrzymali szóste miejsce. Na awans w tabeli nie pozwoliły inne rezultaty. Następny mecz stargardzki zespół rozegra w sobotę 8 października w Wolinie z Vinetą.

Błękitni Stargard - Unia Janikowo 3:1 (1:0)
1:0 - Konrad Prawucki 6'
2:0 - Adrian Kwiatkowski 47'
2:1 - Krzysztof Cudowski 65'
3:1 - Jakub Stawski 79'