Dzisiaj jest: 25.9.2022, imieniny: Aureli, Kamila, Kleofasa

Nowy stadion i ambitny projekt Polskiego Cukru Kluczevii Stargard. [VIDEO]

Dodano: 2 miesiące temu Autor:
Redakcja poleca!

Już w sobotę piłkarze Polskiego Cukru Kluczevii wrócą na swój zmodernizowany stadion.

Nowy stadion i ambitny projekt Polskiego Cukru Kluczevii Stargard. [VIDEO]

Już w sobotę piłkarze Polskiego Cukru Kluczevii wrócą na swój zmodernizowany stadion.

Prace na obiekcie przy ulicy Niemcewicza w Stargardzie trwały przez ostatni rok. Efekt jest imponujący. - Prace na stadionie rozpoczęły się zaraz po awansie do III ligi, czyli można powiedzieć, że równo rok temu. W tym czasie udało nam się zrobić od nowa całą murawę, ogrodzenie stadionu. Mamy nowe trybuny. Robiliśmy wszystko żeby spełnić wymagania licencyjne, które by pozwalały na grę w III lidze - powiedział dla portalu e-stargard.pl prezes Polskiego Cukru Kluczevii Stargard, Paweł Michalczyk.

Obiekt jest gotowy na III ligę, ale zespół w najbliższym sezonie powalczy w zachodniopomorskiej KIPSTA IV lidze (oficjalna nazwa rozgrywek). Pomimo solidnej rundy wiosennej nie udało się utrzymać na wyższym poziomie. Po awansie przyszedł spadek, ale trwały efekt wywalczonego rok temu sportowego sukcesu jest istotniejszy.

- Tak się sprawy potoczyły, że zaczniemy rozgrywki w IV lidze natomiast infrastruktura, która została stworzona od początku była przygotowywana, żeby zapewnić jak najwięcej miejsca i dobrych warunków dla dzieci i młodzieży ze Stargardu. Dlatego między innymi zrobiliśmy z boku place, które są oświetlone i pozwalają na treningi właściwie przez cały rok. Chcemy dalej rozwijać infrastrukturę tak, żeby akademia, która się tworzy prężnie działała i skupiała dzieci ze Stargardu i okolic - tłumaczył sternik Polskiego Cukru Kluczevii.

Inwestycja w infrastrukturę oraz młodzież to kluczowe elementy do stworzenia ciekawego projektu. Jakie są cele w dłuższej perspektywie? - Chcielibyśmy grać w III lidze, natomiast to nie jest cel, który zasłania nam wszystko. Celem jest, żeby drużyna grała fajną piłkę, żeby były wyniki. Jeżeli uda się awansować do III ligi super natomiast dla nas najważniejszym celem jest żeby boisko i te tereny żyły, żeby jak najwięcej osób tutaj przyciągać - zaznaczył Paweł Michalczyk.

- Niczego nie udałoby się zrobić bez wsparcia lokalnych firm i sponsorów. Od wielu lat sponsorem tytularnym jest Krajowa Grupa Spożywcza, właściciel marki Polski Cukier. Tutaj lokalne stargardzkie firmy pozwoliły nam żeby poprawić infrastrukturę - podsumował prezes Polskiego Cukru Kluczevii.

Choć ciśnienia na szybki awans nie ma to już przed sezonem 2022/2023 Polski Cukier Kluczevia stworzył ciekawy zespół, który poprowadzi trener Krzysztof Kapuściński. Rozmowa ze świetnie znanym w Stargardzie szkoleniowcem ukaże się wkrótce na naszym portalu. Jego grającym asystentem będzie Maciej Więcek (były piłkarz II-ligowych Błękitnych). Już zimą z Błękitnych do Polskiego Cukru Kluczevii trafił Tomasz Purczyński (wtedy wypożyczenie, obecnie transfer definitywny). Inne ciekawe transfery? Bartosz Sitkowski, Mikołaj Midzio, Kacper Dudek. Jest też duet ze Świtu Skolwin - Patryk Bil i Adrian Mach.

W sobotę sportowe otwarcie zmodernizowanego stadionu. W 1. kolejce KIPSTA IV ligi Polski Cukier Kluczevia podejmie Białych Sądów. Początek spotkania z szóstą drużyną minionego sezonu o godz. 13:00. Bilety będą kosztować 10 zł. Dzieci do lat 12 mają wstęp bezpłatny.

 


Najedź kursorem na zdjęcie, kliknij i powiększ


 

Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
W drodze po medal. Fotorelacja cz.2