Dzisiaj jest: 17.5.2024, imieniny: Brunony, Sławomira, Wery

Błękitni wygrali z Vinetą

Kolejna sparingowa sobota na stargardzkim euroboisku.

III-ligowcy zmierzyli się z czołowymi drużynami IV ligi. Na początek Błękitni podejmowali drugą w tabeli Vinetę Wolin (47 punktów w 19 meczach). Ponownie nie zabrakło bramek i emocji, a wyżej notowany zespół zwyciężył 3:2.

Błękitni wypracowali przewagę w końcówce pierwszej połowy. W 40. minucie wynik uderzeniem głową otworzył Kacper Bieńko, a cztery minuty później na 2:0 strzałem z dystansu poprawił Kacper Friska.

Po zmianie stron goście odrobili straty. W 60. minucie Kacper Żmudź przymierzył w okienko, a osiem minut później ten sam zawodnik pokonał bramkarza Błękitnych uderzeniem z ostrego kąta. W 84. minucie meczu po koronkowej akcji na strzał z 16 metra zdecydował się Marcin Rajch i zapewnił drugie zwycięstwo w tym okresie przygotowawczym.

Dwa mecze w tym tygodniu rozegrali też piłkarze Polskiego Cukru Kluczevii. W środę, gdy Błękitni mierzyli się z Chrobrym Głogów (0:6) Polski Cukier Kluczevia sparował z... juniorami Błękitnych. Ostatnia ekipa III ligi zwyciężyła 6:2. Cztery gole zdobył Jakub Kuzio, a dwa Michał Magnuski.

W sobotę rywalem byli Biali Sądów. To piąty zespół IV ligi (34 punkty). Ten mecz skończył się remisem 3:3. Dla Polskiego Cukru Kluczevii strzelali: Jakub Kuzio, Konrad Korczyński i zawodnik testowany.