Dzisiaj jest: 28.4.2024, imieniny: Bogny, Walerii, Witalisa

Błękitni sparowali z I-ligowcem

Wartościowy sparing za piłkarzami Błękitnych Stargard.

Zwykle w okresach przedsezonowych mierzą się ze słabszymi przeciwnikami z regionu. W środę było inaczej, a siódmy zespół III ligi sprawdził się na tle Chrobrego Głogów. To ósma drużyna Fortuna I ligi, która w 20 meczach zdobyła 29 punktów i traci tylko trzy "oczka" do czwartego Podbeskidzia Bielsko-Biała.

Po 45 minutach było tylko 1:0 dla gospodarzy. Jedynego w tej części gola zdobył z rzutu karnego Mikołaj Lebedyński. Po zmianie stron był jeszcze jeden rzut karny, a worek z bramkami się rozwiązał.

Skończyło się porażką Błękitnych 0:6. Klasycznego hat-tricka (trzy gole nieprzedzielone trafieniami innych graczy w jednej połowie) skompletował Mateusz Machaj. Rezultat w 79. minucie ustalił Mateusz Bochnak, który przed tym sezonem przeniósł się z Błękitnych do Chrobrego. W nowej drużynie radzi sobie całkiem dobrze. Jesienią wystąpił w 18 ligowych meczach i zdobył cztery gole.

Kolejny sparing przed rundą wiosenną rozegrał też drugi stargardzki III-ligowiec. Polski Cukier Kluczevia zmierzył się w sobotę z 15. drużyną zachodniopomorskiej IV ligi. Wyżej notowany zespół zwyciężył w wyjazdowym meczu 5:1. Gole strzelali Michał Magnuski, Jakub Kuzio oraz piłkarze testowani.