Dzisiaj jest: 28.4.2024, imieniny: Bogny, Walerii, Witalisa

Pierwsze sparingowe zwycięstwo Błękitnych Stargard

Remis, porażka i zwycięstwo. Za piłkarzami Błękitnych Stargard trzy przedsezonowe sparingi.

W minioną sobotę Błękitni rozpoczęli cykl gier kontrolnych przed rundą wiosenną. Wcześniej sprawdzili się tylko w grze wewnętrznej. W siedem ostatnich dni zmierzyli się z trzema przeciwnikami. Wszystkie spotkania rozegrali przy Ceglanej, a padło w nich aż 16 goli.

Zaczęło się od remisu 3:3 z Wartą Gorzów. To 16. ekipa sąsiedniej grupy III ligi (13 punktów w 18 meczach). Dla Błękitnych dwa gole strzelił Damian Niedojad, a jednego dołożył Jakub Świder. Dla Warty trafiali: Szymon Zdziechowski, Marcin Wawrzyniak i Adrian Bielawski.

Trudniejszym wyzwaniem był czwartkowy mecz, który miał się pierwotnie odbyć w Szczecinie. Doszło jednak do zmiany gospodarza. Po pierwszej połowie był bezbramkowy remis, ale ostatecznie Błękitni przegrali z Pogonią II Szczecin 0:3. To ich ligowy rywal, który jest na dziewiątym miejscu w tabeli z 24 punktami. Błękitni z 27 punktami zajmują siódmą lokatę.

W sobotę stargardzianie doczekali się pierwszego przedsezonowego zwycięstwa. Wygrali 5:2 z Flotą Świnoujście. Przewagę wypracowali sobie pomiędzy 25., a 31. minutą. Wtedy prowadzenie 3:0 zapewnili Grzegorz Tarasewicz (były piłkarz Floty), Bartłomiej Zdunek i Damian Niedojad. Goście odpowiedzieli dopiero w końcówce. Kamil Poźniak i Dmytro Szewczuk sprawili, że było tylko 3:2, ale Olivier Kliś i Krystian Kujawa ustalili wynik na korzyść Błękitnych.

Co ciekawe dla lidera IV ligi była to druga meczowa sobota w Stargardzie. Tydzień temu niepokonana w swoich rozgrywkach Flota (15 zwycięstw i cztery remisy) w sparingowym meczu zwyciężyła z Polskim Cukrem Kluczevią 5:0. Wszystkie gole goście zdobyli w drugiej połowie, a hat-tricka skompletował Kostiantyn Karaman. To piłkarz, który kilka lat temu był w Błękitnych, ale nie przebił się wtedy do II-ligowego składu.