Dzisiaj jest: 26.4.2024, imieniny: Marii, Marzeny, Ryszarda

III liga: Błękitni na podium. Hat-trick napastnika

W 7. kolejce III ligi piłkarze Błękitnych Stargard odnieśli wysokie zwycięstwo.

W wyjazdowym spotkaniu pokonali Zawiszę Bydgoszcz 4:1, a trzy gole zdobył Damian Niedojad. Stargardzianie z 16 punktami awansowali z piątej na trzecią pozycję w tabeli. Do lidera z Grudziądza tracą tylko dwa punkty, bo Olimpia przegrała z drugą po tej serii spotkań Kotwicą Kołobrzeg 0:1. Dla drużyny prowadzonej przez trenera Macieja Sayeda korzystne były też inne wyniki. Świt Skolwin przegrał u siebie 0:1 z Bałtykiem Koszalin, a na koniec Kolejki Polski Cukier Kluczevia zremisował 1:1 z Pogonią Nowe Skalmierzyce.

W Bydgoszczy pierwszy strzał w 3. minucie oddali gospodarze, ale w tym spotkaniu zdecydowanie groźniejsi byli Błękitni. Już w 12. minucie z 20 metrów potężne uderzenie oddał Damian Niedojad, ale interweniował bramkarz Zawiszy. Napastnik miał kolejne sytuacje. Próbował nie tylko on, a również Konrad Prawucki. Błękitni mieli bardzo dużo rzutów rożnych.

W 43. minucie strzelanie rozpoczął Damian Niedojad. Wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem po prostopadłym podaniu od Grzegorza Tarasewicza. Po przerwie napastnik skompletował hat-tricka. W 55. minucie wykorzystał kolejną sytuację sam na sam, a w 64. minucie główkował po dośrodkowaniu Tarasewicza. W 68. minucie opuścił boisko, a zastąpił go Marcin Rajch, czyli strzelec czwartego gola. Później zmienieni zostali również Tarasewicz, Adrian Kwiatkowski i Konrad Prawucki.

W doliczonym czasie dla Zawiszy z dystansu w okienko przymierzył Korneliusz Sochań, a po kontrataku wynik ustalił Rajch, który zdobył trzeciego gola w trzecim kolejnym meczu.

W Stargardzie doszło do pojedynku beniaminków. Od mocnych ataków zaczęła zdecydowanie wyżej notowana Pogoń. Z czasem jednak Polski Cukier Kluczevia opanował sytuację. Gospodarze nastawili się na kontry, a w 36. minucie okazję wykorzystał Jakub Kuzio. W drugiej połowie miejscowi byli bliżej drugiego gola, ale w 88. minucie wyrównał Adam Majewski i podobnie, jak w niedzielę zwycięstwo uciekło drużynie z Kluczewa.

Końcówka była gorąca i działo się wiele. Polski Cukier Kluczevia mógł jeszcze odpowiedzieć, ale przy odrobinie szczęścia także Pogoń miała szansę, żeby zgarnąć komplet punktów.

W 8. kolejce Błękitni podejmą Jarotę Jarocin (sobota 11 września godz. 13:00). Przed Polskim Cukrem Kluczevią bardzo ważny wyjazdowy mecz z Bałtykiem Koszalin (niedziela godz. 15:00).