Dzisiaj jest: 3.5.2024, imieniny: Jaropełka, Marii, Niny

Pomogła rewolucja w składzie. Błękitni mają patent na kandydata do awansu

Piłkarze Błękitnych Stargard sprawili niespodziankę w 21. kolejce II ligi.

Prowadzący drużynę w piątkowym meczu trener Jarosław Piskorz dokonał dużej rewolucji w składzie. Dał między innymi szansę bramkarzowi Dominikowi Sasiakowi. W wyjściowej jedenastce wystąpili również Dawid Polkowski, Tomasz Kaczmarek i Damian Niedojad.

Przebudowany zespół wygrał z Wigrami Suwałki 1:0. Stargardzianie powtórzyli wynik z pierwszej rundy, czyli w dwóch meczach zdobyli komplet sześciu punktów z rywalem, który jest w czołówce eWinner II ligi i walczy o awans do Fortuna I ligi. Dla Błękitnych było to szóste zwycięstwo w sezonie, a dopiero drugie wyjazdowe.

Naszej drużynie grało się o tyle łatwiej, że już w 5. minucie wyszła na prowadzenie. To była kontra po rzucie rożnym dla Wigier. Bramkarza Hieronima Zocha przelobował Mateusz Bochnak i okazało się, że w ten sposób zapewnił Błękitnym komplet punktów.

W kolejnych minutach gospodarze mieli wyraźną przewagę. Objawiało się to głównie w wysokim posiadaniu piłki. W pierwszej połowie jednak Wigry nie wykreowały niczego konkretnego. Oddały sześć strzałów, ale żadnego celnego. Błękitni przy trzech uderzeniach mieli dwa celne. Oprócz gola był to strzał z dystansu w 33. minucie Michała Cywińskiego.

Druga połowa mogła rozpocząć się od kolejnego trafienia Mateusza Bochnaka, ale tym razem golkiper miejscowych spokojnie interweniował. W 57. minucie drugą żółtą kartkę za brutalny faul 30 metrów przed swoją bramką otrzymał Rafał Grzelak.

Chwilę później gospodarze mieli najlepszą sytuację, ale kapitalnie wybronił to Dominik Sasiak. W całej drugiej części Wigry oddały trzy celne strzały. Drużyna grająca w osłabieniu polowała na rzuty wolne. Było ich trochę za dużo, przez co można było się obawiać o końcowy, wynik jednak Błękitni utrzymali prowadzenie i zgarnęli cenne trzy punkty.

Następny mecz Błękitni rozegrają u siebie w środę 17 marca. O 14:00 zmierzą się z Motorem Lublin.

Wigry Suwałki - Błękitni Stargard 0:1 (0:1)
0:1 - Mateusz Bochnak 5'

Wigry: Hieronim Zoch - Michał Orzechowski (46' Grzegorz Aftyka), Wojciech Kamiński, Rafał Grzelak, Adrian Karankiewicz, Daniel Liszka (46' Paweł Gierach) - Denis Gojko, Patryk Mularczyk (61' Kacper Wełniak), Bartłomiej Babiarz, Mateusz Sowiński (61' Patryk Czułowski) - Kamil Adamek.

Błękitni: Dominik Sasiak - Jan Andrzejewski, Krystian Kujawa, Daniel Wajsak, Bartłomiej Mruk (20' Bartosz Sitkowski) - Mateusz Bochnak, Filip Karmański (56' Hubert Krawczun), Dawid Polkowski, Michał Cywiński, Tomasz Kaczmarek (79' Adrian Kwiatkowski) - Damian Niedojad (79' Aleksander Theus).

Żółte kartki: Grzelak, Karankiewicz (Wigry) - Karmański, Wajsak, Krawczun, Niedojad, Sasiak (Błękitni).

Czerwona kartka: Rafał Grzelak (57. minuta, Wigry, za drugą żółtą).

Sędzia: Patryk Gryckiewicz (Toruń).