Dzisiaj jest: 3.5.2024, imieniny: Jaropełka, Marii, Niny

Sparingowe przełamanie Błękitnych Stargard. Udana końcówka meczu z Gwardią

Piłkarze Błękitnych Stargard odnieśli drugie sparingowe zwycięstwo.

Po trzech wyjazdowych porażkach przyszedł czas na domowy mecz, rozegrany na stargardzkim euro boisku. Podobnie, jak w pierwszym, również domowym sparingu z Vinetą Wolin Błękitni wygrali 3:0. W sobotę ich rywalem była Gwardia Koszalin.

Stargardzianie testują III-ligowców. Ich sobotni rywal zajmuje 17. miejsce w tabeli. W 17 meczach Gwardia zdobyła 19 punktów. Następnym rywalem Błękitnych będzie 10. ekipa III ligi. Mecz z Kotwicą Kołobrzeg odbędzie się również w Stargardzie w sobotę 13 lutego o godz. 12:00.

W sobotnim meczu worek z bramkami rozwiązał się w ostatnich 20 minutach. To była mocna końcówka w wykonaniu Błękitnych. Strzelanie w 73. minucie rozpoczął Przemysław Brzeziański. Kolejne trafienia dołożyli Michał Cywiński oraz zawodnik testowany.

Do wznowienia II-ligowych rozgrywek pozostały trzy tygodnie. Oczywiście, jeżeli pozwolą na to warunki atmosferyczne. Błękitni pierwsze dwa mecze rozegrają u siebie. W niedzielę 28 lutego zmierzą się ze Śląskiem II Wrocław (godz. 13:00), a w sobotę 6 marca o tej samej porze ich rywalem będzie KKS 1925 Kalisz.

Błękitni Stargard - Gwardia Koszalin 3:0 (0:0)
1:0 - Przemysław Brzeziański 73’
2:0 - Michał Cywiński 78’
3:0 - zawodnik testowany 79’

Skład Błękitnych: Dominik Sasiak (46’ Tobiasz Weinzettel) - Krystian Kujawa, Daniel Wajsak, Bartosz Sitkowski (46’ Jakub Sawczak), zawodnik testowany, Hubert Krawczun (46’ Damian Niedojad), Michał Cywiński, Adrian Kwiatkowski (46’ Tomasz Kaczmarek), Mateusz Bochnak (46’ Aleksander Theus, 68’ Dominik Lis), Przemysław Brzeziański (73’ Paweł Pelikan).