Dzisiaj jest: 13.5.2024, imieniny: Agnieszki, Magdaleny, Serwacego

Garbarnia - Błękitni: w lepszych nastrojach na krótszą przerwę

Przed piłkarzami Błękitnych Stargard ostatnia kolejka w 2020 roku.

W 18. serii spotkań Błękitni zmierzą się na wyjeździe z Garbarnią Kraków. Początek sobotniego pojedynku o 12:00.

Który zespół uda się na krótszą niż zwykle przerwę zimową w lepszych nastrojach? Rozgrywki tradycyjnie mają zostać wznowione w ostatni weekend lutego. Piłkarze w II lidze jednak nigdy nie grali tak długo, czyli do połowy grudnia.

Błękitni pożegnali się ze swoim stadionem (bo trudno obecnie pisać, że z publicznością) zwycięstwem 1:0 nad wysoko notowaną Skrą Częstochowa. Nie był to piękny mecz, ale obaj trenerzy zwracali uwagę na trudne boisko, co przy warunkach pogodowych nie mogło dziwić.

Trafienie Huberta Krawczuna z ostatniej minuty sprawiło, że Błękitni zdobyli cenne trzy punkty i awansowali na 14. Pozycję. Stargardzianie mają na swoim koncie 17 oczek. Dobrze byłoby jeszcze poprawić ten bilans, bo na wyjazdach drużyna prowadzona przez trenera Tomasza Grzegorczyka zdobyła tylko pięć punktów.

Garbarnia Kraków jest na 13. miejscu. Gospodarze sobotniego meczu zdobyli 20 punktów, strzelili 21, a stracili 26 bramek. Odnieśli oni pięć zwycięstw i pięciokrotnie zremisowali. U siebie wygrali jednak tylko dwa mecze.

Drużyna prowadzona przez trenera Łukasza Surmę zdecydowanie poprawiła swoją sytuację zdobywając aż 11 punktów w pięciu ostatnich meczach. Zaczęło się od dwóch remisów, a trzy ostatnie mecze Garbarnia wygrała. Była przy tym bardzo regularna, bo po 2:1 pokonywała Olimpię Elbląg, Olimpię Grudziądz oraz Znicz. Mecz z zespołem z Pruszkowa odbył się 9 grudnia, bo tydzień wcześniej nie mógł zostać rozegrany ze względu na zły stan boiska.

Podobnie, jak przed tygodniem rywal będzie miał mniej czasu na przygotowanie się do meczu. Garbarnia może być zmęczona środowym pojedynkiem. Trener gospodarzy pomimo zwycięstwa nie był zadowolony z gry swojej drużyny i liczy na poprawę. Dla równowagi Błękitnych czeka długa podróż.

W poprzednim sezonie w Krakowie było 1:1, a w Stargardzie Garbarnia wygrała 3:2. To był pamiętny mecz z końcówki rozgrywek, który bardzo skomplikował sytuację Błękitnym. Warto jeszcze odnotować, że wtedy po drugiej stronie występował obecnie podstawowy obrońca Błękitnych, Krystian Kujawa. Znajomość stadionu i zespołu przeciwnika może mu się przydać w sobotnim pojedynku.

Garbarnia Kraków - Błękitni Stargard / sobota 12.12.2020 godz. 12:00.

Sędzia: Sebastian Tarnowski (Wrocław).