Dzisiaj jest: 20.4.2024, imieniny: Agnieszki, Amalii, Czecha

Emilia i Julia z brązem

Dodano: 3 lata temu

Stargardzianki Emilia Momot i Julia Pakuła wywalczyły brązowe medale Mistrzostw Polski w Karate Olimpijskim.

Podczas wydarzenia było 6 konkurencji indywidualnych w kata i aż 25 konkurencji w kumite, z uwzględnieniem wieku i wagi zawodników. Rozegrano też 10 drużynówek w kata i kumite.

Rywalizacja w Poznaniu była zacięta. Na liście startowej w konkurencjach indywidualnych znalazło się 277 osób – tych, które w 2020 r. zdobyły kwalifikację do startu w Mistrzostwach Polski. Warto podkreślić, że zawodnicy często prezentują się w dwóch konkurencjach indywidualnych: zarówno w kata, jak i w kumite. Było tak również w przypadku Emilii i Julii, wychowanek Stargardzkiego Klubu Karate Shobu-kan.

Emilia Momot zdobyła brązowy medal w kategorii kata juniorów młodszych 14-15 lat. W kumite odpadła dopiero w dodatkowych walkach o 3 miejsce.

Julia Pakuła, stypendystka prezydenta Stargardu, sięgnęła po brązowy medal w kumite młodzieżowców w kategorii – 68 kg. W kata niestety przegrała rywalizację o brąz i uplasowała się tuż za podium.

Na ten rok zaplanowano jeszcze Puchar Polski Shotokan i Akademickie Mistrzostwa Polski. Trwająca pandemia spowoduje jednak najprawdopodobniej odwołanie obu wydarzeń. To z kolei oznaczałoby, że za nami ostatnie starty zawodniczek ze Stargardu w tym roku.

Zdjęcia: Artur Momot

Źródło: Urząd Miasta Stargard