Dzisiaj jest: 27.11.2020, imieniny: Franciszka, Kseni, Maksymiliana

WOŚP dostarczy sprzęt dla szpitala w Zdrojach

Dodano: miesiąc temu Autor:
Redakcja poleca!

W zeszłym tygodniu Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy realizowała zakupy sprzętu za środki zebrane w trakcie 28. Finału WOŚP.

WOŚP dostarczy sprzęt dla szpitala w Zdrojach

Sprzęt trafi również do szpitala w Szczecinie Zdrojach.

W ostatnich dniach WOŚP zorganizował Konkurs Ofert, którego celem był zakup wyposażenia dla oddziałów neurologicznych i neurochirurgicznych. Ich efektem jest zamówienie o wartości 27 039 788 zł na kilkadziesiąt urządzeń, które już za 3 miesiące trafią do szpitali w całej Polsce. W województwie zachodniopomorskich doposażony zostanie szpital w Zdrojach. Na Oddział Neurologii Wieku Rozwojowego i Pediatrii trafi wideo EEG z opcją pracy w charakterze holtera EEG, przenośny aparat EEG oraz zestaw zaawansowanych urządzeń do diagnostyki i leczenia neurochirurgicznego padaczki u dzieci. WOŚP zakupiło tylko dwa takie urządzenia, drugie trafi do Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie.

- Przestrzegając surowych obostrzeń epidemiologicznych przez dwa dni prowadziliśmy 55. Konkurs Ofert, dzięki któremu kupiliśmy sprzęt dla dziecięcych oddziałów neurochirurgicznych. Wśród zakupionego sprzętu są unikatowe na skalę europejską urządzenia - dwa zestawy do leczenia padaczki wśród dzieci. Będą pracowały w Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie i w Szpitalu Szczecin Zdroje. Łącznie kupiliśmy 49 urządzeń za sumę 27 039 788 PLN- informuje Jurek Owsiak, prezes Zarządu Fundacji WOŚP. - o raz kolejny nasz Konkurs Ofert pokazuje, że zakupy dokonywane w ten sposób są rzeczywiście skuteczne. Kupujemy najwyższą jakość za najlepszą cenę- dodaje.

Fundacja WOŚP dokonuje zakupów sprzętu medycznego w ramach Konkursów Ofert, których głównym założeniem jest wybór urządzeń o najwyższej jakości, w oparciu o wielogodzinne negocjacje z udziałem Komisji Ekspertów. Tradycją Konkursów Ofert WOŚP są doskonale wynegocjowane warunki zakupu urządzeń. Ceny są znacząco (czasem w skali kilkudziesięciu procent!) niższe niż średnie wartości rynkowe. Każde urządzenie ma wydłużony czas gwarancji, ewentualny zapas materiałów zużywalnych, zapewnione dożywotnie nieodpłatne aktualizacje oprogramowania. Z każdym urządzeniem szpital otrzymuje pakiet szkoleń prowadzonych przez doświadczonych specjalistów. Orkiestra dba więc nie tylko o dostarczenie sprzętu, ale o zapewnienie jak najlepszych możliwości, by z tego sprzętu intensywnie korzystać dla dobra najmłodszych pacjentów.

Źródło foto: szpital Szczecin Zdroje

Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Marta Lempart w Stargardzie. BUDZOWSKI.art