Dzisiaj jest: 3.7.2020, imieniny: Anatola, Jacka, Mirosławy

Stargardzkie samorządy z dofinansowaniem na program Opieka 75+

Dodano: miesiąc temu Autor:
Redakcja poleca!

Cztery gminy powiatu stargardzkiego otrzymały rządowe dofinansowanie organizacji i świadczenia usług opiekuńczych w ramach programu Opieka 75+.

Stargardzkie samorządy z dofinansowaniem na program Opieka 75+

W sumie to prawie 70 tys. zł.

Wicewojewoda Marek Subocz podpisał umowy na rządowe dofinansowanie organizacji i +. Do świadczenia usług opiekuńczych w ramach programu Opieka 75+. Do 40 gmin z terenu Pomorza Zachodniego trafi blisko 1,8 mln zł. - Rządowy program Opieka 75+ pozwala gminom uzyskać dofinansowanie z budżetu państwa na pokrycie połowy kosztów zadań własnych, jakimi są organizowanie i świadczenie usług opiekuńczych, w tym specjalistycznych w podeszły wieku- mówi wicewojewoda zachodniopomorski Marek Subocz.

Pieniądze trafią również do powiatu stargardzkiego. Dofinansowanie usług opiekuńczych w kwocie 10 560 zł otrzyma gmina Dobrzany, 46 096- gmina Marianowo, 8 096 zł- gmina Stara Dąbrowa, a 4 369 zł- gmina Stargard. W naszym województwie najwyższą dotację uzyskało Miasto Police- prawie 190 tys. zł. Drugie w kolejności było Miasto i Gmina Goleniów- ponad 154 tys. zł, Białogard- 142,5 tys. zł oraz Choszczno- 135,3 tys. zł.

Program Opieka 75+ realizowany jest od stycznia 2018 r. i jest adresowany do samorządów do 60 tys. mieszkańców, które realizują usługi opiekuńcze samodzielnie. Strategicznym celem programu jest poprawa dostępności do usług opiekuńczych, w tym specjalistycznych usług opiekuńczych, dla osób w wieku 75 lat i więcej. Gminy, które przystępują do realizacji programu uzyskują finansowe wsparcie w realizacji usług opiekuńczych, w tym specjalistycznych usług opiekuńczych, dla osób w wieku 75 lat i więcej, do 50 proc. przewidywanych kosztów realizacji zadania.

Grafika: Urząd Wojewódzki Szczecin

Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Błękitni Stargard - Górnik Łęczna. GALERIA