Dzisiaj jest: 24.8.2019, imieniny: Bartosza, Jerzego, Maliny

Pracowity weekend zawodników Feniks Pesta.

Dodano: 3 miesiące temu Autor:
Redakcja poleca!

Na 3 turniejach występowali w ten weekend zawodnicy Feniks Pesta.

Pracowity weekend zawodników Feniks Pesta.
Krotoszyn

Trzy złote medale i jeden brązowy zawodników Feniks Pesta Stargard w ogólnopolskim turnieju kwalifikacyjnym w zapasach młodzików w Krotoszynie w dniach 17-18.05.2019r.
Rewelacyjny występ naszych zawodników, piękne walki, ogromne zaangażowanie wszystkich. Złote medale zdobyli: Nikola Piechocka (42 kg) - 4 wygrane pojedynki, Paulina Kucharczyk (62 kg) - 3 wygrane walki, Jakub Basiak (62 kg) - 3 wygrane walki. Brązowy medal wywalczył Jakub Wawrzoła (68 kg) - 3 wygrane i 1 przegrana. Tuż za podium po przegranych walkach (pojedynki najwyższej klasy) w kat. 38 kg - Kiszka Bartek 2 wygrane i 2 przegrane, Przybylski Jakub 3 wygrane i 2 przegrane walki. Pola Fojut (debiutantka w wadze 58 kg) zajęła 11 miejsce, ale patrząc na systematyczne postępy i olbrzymią pracowitość wróżymy jej duże sukcesy.

Weekendowy występ feniksiaków należy uznać za bardzo udany. Nadmienić trzeba jeszcze, że wspaniałą walkę finałową stoczyła Nikola Piechocka. Wygrana 5:4 cieszy tym bardziej, że w Olsztynie uległa nieznacznie tej samej zawodniczce. W trakcie walk turniejowych Paulina praktycznie zdeklasowała rywalki, wygrywając zdecydowanie.
Kuba Basiak i Kuba Wawrzoła dojrzałe pojedynki zasługujące na oklaski.

Bartek Kiszka i Kuba Przybylski są bardzo blisko czołówki krajowej. Z takim zestawem wychowanków śmiało mogę powiedzieć, że praca jest przyjemnością, że warto poświęcić im swój czas, ich radość po wygranych walkach bezcenna. Dziękuję za udział zawodnikom i trenerce Weronika Kiszka - spisałaś się na medal - PESTA 2 Mirosław Rybkowski 

Pyrzyce

Dnia 18.05. 2019r. w Pyrzycach odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodziczek i Młodzików w Sumo. Klub Fenks Pesta Stargard reprezentowało 9 zawodników i 3 zawodniczki. Wszyscy zawodnicy zasługują na pochwały, ponieważ walczyli o każdy punkt oraz uważnie słuchali wskazówek trenerów.
Dziękujemy za wsparcie Miasto Stargard i Pesta 2 Mirosław Rybkowski.
Trenerzy Katarzyna Przybylska i Oliwia Fudala.
Na podium stanęli:
35 kg - 2 miejsce Szymon Żurawski - MOS Stargard
40 kg - 1 miejsce Matwiejczyk Jakub - SP 5 Staragrd
40 kg - 3 miejsce Matwiejczyk Michal - SP 5 Stargard
60 kg - 3 miejsce Marcel Stasiak - MOS Stargard

Kołobrzeg
18.05.2019r. młodzi zawodnicy z naszego klubu wzięli udział w Międzynarodowym Turnieju Młodzików i Dzieci w stylu wolnym w Kołobrzegu. Łukasz Gocół w kategorii 37 kg wywalczył brązowy medal, a tuż za podium uplasowali się : 33kg Kamila Zduniak oraz 30kg Mateusz Kwarciak. Siódme miejsce zajęli: w kategorii 30kg Zuzanna Sokołowska, Mateusz Kubiak, Wiktor Katanowski, 37 kg Adam Basiak, Król Jakub, Kopaczewski Alan, 41kg Grzesiecki Jakub, 45kg Karol Hołownia.
Na wyróżnienie zasługuje Kamila Zduniak uznana przez trenera królową ramienia oraz Łukasz Gocół, który przegrał tylko jedną walkę z mistrzem w swojej kategorii. Dziękujemy za wsparcie Miasto Stargard i Pesta 2 Mirosław Rybkowski. Trenerem podczas zawodów był Leszek Gocół.


 
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Coolturalne Wakacje [16-18.08] - GALERIA