Dzisiaj jest: 25.4.2024, imieniny: Jarosława, Marka, Wiki

Dwa medale na prestiżowym turnieju dla zawodniczek Feniks Pesta.

Dwie stargardzkie zawodniczki wystartowały w Wielkanocnym Międzynarodowym Turnieju Zapaśniczym ? 49-th Easter Tournament w holenderskim Utrechcie.

Zawody odbywały się na 7 matach, startowało około 900 zawodników z Europy i USA.

Nikola Piechocka wystartowała w kat 39 kg, stoczyła cztery pojedynki, wszystkie zakończone zwycięstwem i zdobyła złoty medal.
Natomiast w wadze 62 kg startowała Paulina Kucharczyk. Stargardzianka stoczyła 4 pojedynki, wygrała trzy i po kontrowersyjnych decyzjach sędziów przegrała nieznacznie w finale na punkty. Paulina przywiozła do kraju srebrny medal.

Do tej pory był to najbardziej udany i prestiżowy turniej w grupie młodziczek. Cieszy wspaniała postawa dziewczyn. Miło patrzeć na pojedynki prowadzone na bardzo wysokim poziomie sportowym, poukładane taktycznie i prowadzone do ostatnich sekund.

Z pełną odpowiedzialnością można stwierdzić, że rosną nam powoli zawodniczki klasy światowej.

Poza częścią sportową - walki trwały 20-21 kwietnia, ekipa miała jeden dzień na zwiedzanie Amsterdamu i okolic Utrechtu.

Podziękowania za pomoc przy organizacji wyjazdu dla wspaniałych driverów oraz dla sponsorów naszego Klubu - Gminy Miasto Stargard, Prezydenta Rafała Zająca oraz firmy PESTA 2 Mirosław Rybkowski.