Dzisiaj jest: 29.9.2024, imieniny: Michaliny, Michała, Rafała

Prestiżowe zwycięstwo Błękitnych po ofensywnym meczu

W 16. kolejce II ligi piłkarze Błękitnych Stargard pokonali Ruch Chorzów 3:1.

Błękitni od początku zaatakowali utytułowanego rywala. Szybko doczekali się nagrody. Na prowadzenie wyszli w 7. minucie. Strzał niepilnowanego Piotra Kurbiela odbił się od poprzeczki i wpadł do bramki strzeżonej przez Kamila Lecha. Napastnik w wyjściowym składzie zastąpił Przemysława Brzeziańskiego, który doznał kontuzji na piątkowym treningu (ostatnim przed sobotnim spotkaniem).

Ruch starał się odpowiedzieć, ale Błękitni również nie zadowolili się skromnym prowadzeniem. Konstruowali kolejne ataki na bramkę gości. Co jednak istotne, byli skuteczni. W 17. minucie na 2:0 uderzeniem z za pola karnego pod poprzeczkę podwyższył Adrian Kwiatkowski. Pomocnik wykorzystał podanie ze środka pola od Michała Cywińskiego.

Wspierani przez liczną grupę swoich kibiców goście nie podłamali się. Szybko, bo w 25. minucie zdobyli gola kontaktowego. Faulowany był Mateusz Bogusz. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego sam poszkodowany strzelił gola.

W kolejnych minutach obie drużyny nie rezygnowały z gry do przodu. To był bardzo ofensywny mecz. Goście mieli szanse żeby wyrównać. Nie zdołali jednak strzelić drugiego gola, a siedem minut po zmianie stron na 3:1 podwyższył Kurbiel. Asystował Błażej Starzycki. W przeciwieństwie do wielu wcześniejszych spotkań, stargardzianie do końca nie cofali się tylko do obrony, a dążyli do kolejnych trafień. Wyniku nie udało się już poprawić, ale przenoszenie gry na połowę rywala dawało spokój defensywie.

Błękitni po sobotnim zwycięstwie awansowali na 10. miejsce w tabeli. Szansa na poprawę tej lokaty już w środę, 31 października. Wtedy w Stargardzie odbędzie się zaległy mecz z Radomiakiem Radom.

Błękitni Stargard - Ruch Chorzów 3:1 (2:1)
1:0 - Piotr Kurbiel 7’
2:0 - Adrian Kwiatkowski 17’
2:1 - Mateusz Bogusz 25’
3:1 - Piotr Kurbiel 52’

Błękitni: Mariusz Rzepecki - Wiktor Patrzykąt, Patryk Baranowski, Mateusz Ogrodowski, Grzegorz Rogala - Mateusz Kwiatkowski (87’ Patryk Włóka), Jumpei Shimmura, Michał Cywiński (80’ Filip Karmański), Błażej Starzycki (77’ Karol Orłowski), Adrian Kwiatkowski - Piotr Kurbiel (90’ Jakub Ostrowski).

Ruch: Kamil Lech - Lukas Duriska, Bartłomiej Kulejewski, Robert Obst, Pawło Miahkow - Jakub Kowalski (64’ Bartłomiej Wdowik), Maciej Urbańczyk (46’ Paweł Mandrysz), Michał Walski, Mateusz Bogusz, Tomasz Podgórski (80’ Bartosz Nowakowski) - Wojciech Kędziora (64’ Artur Balicki).

Żółte kartki: Cywiński (Błękitni) - Walski (Ruch).