Dzisiaj jest: 28.3.2024, imieniny: Anieli, Kasrota, Soni

Błękitni - ROW: Mecz niewykorzystanych szans

Dodano: 6 lat temu Autor:

Obie drużyny miały swoje szanse, ale mecz w Stargardzie skończył się remisem 1:1.

Błękitni byli faworytem spotkania 7. kolejki. Szybko jednak stworzyli sobie kłopotliwą sytuację. W 6. minucie Grzegorz Rogala źle podał do Patryka Baranowskiego. Pędzącego na bramkę Przemysława Brychlika próbował jeszcze powstrzymać Mariusz Rzepecki, ale sprokurował rzut karny. Golkiper był blisko chwilę później, ale z 11. metra pokonał go Jan Janik.

ROW 1964 Rybnik prowadził. Wyrównać w pierwszej połowie mógł Piotr Kurbiel jednak jego próbę zatrzymał Kacper Rosa. Goście też mają czego żałować, bo mogli zdobyć gola do szatni. Kamil Spratek z bliskiej odległości próbował pokonać głową Mariusza Rzepeckiego. Górą bramkarz Błękitnych.

Przyjezdni w drugiej połowie dali się zepchnąć do defensywy i stracili prowadzenie, dlatego ze Stargardu wyjechali z niedosytem. Mieli jednak trochę szczęścia. Do remisu pięknym uderzeniem doprowadził w 58. minucie Mateusz Kwiatkowski. To jedyny zmiennik, którego wpuścił na boisko w niedzielę trener Adam Topolski. Kolejne minuty mogły wstrząsnąć ekipą z Rybnika. W 61. minucie golkiper gości faulował w polu karnym Piotra Kurbiela. Napastnik ucierpiał na tyle, że nie mógł wykonać jedenastki i okazało się to kluczowe dla losów meczu. Nie było wielu kandydatów do egzekucji rzutu karnego. Zdecydował się Michał Cywiński, ale uderzył za słabo i Kacper Rosa zrehabilitował się za wcześniejszy błąd.

Końcówka już tradycyjnie nerwowa w wykonaniu Błękitnych. W doliczonym czasie było blisko kolejnego dramatu, ale na szczęście wynik już się nie zmienił. Stargardzianie po siedmiu kolejkach mają na koncie 11 punktów. Następny mecz rozegrają na wyjeździe z Resovią 1 września. Tydzień później podejmą Elanę Toruń.

Błękitni Stargard - ROW 1964 Rybnik 1:1 (0:1)
0:1 - Jan Janik (k.) 7’
1:1 - Mateusz Kwiatkowski 58’

Składy:

Błękitni: Mariusz Rzepecki - Wiktor Patrzykąt, Jakub Ostrowski, Patryk Baranowski, Grzegorz Rogala - Błażej Starzycki, Junpei Shimmura, Filip Karmański (46’ Mateusz Kwiatkowski), Michał Cywiński, Adrian Kwiatkowski - Piotr Kurbiel.

ROW: Kacper Rosa - Jan Janik, Szymon Jary, Michał Bojdys - Marek Krotofil, Bartłomiej Wasiluk (35’ Michał Rostkowski, 73’ Radosław Dzierbicki), Dominik Zawadzki, Damian Koleczko, Kamil Spratek (59’ Robert Tkocz), Mateusz Mazurek - Przemysław Brychlik (64’ Piotr Okuniewicz).

Żółte kartki: Rzepecki, Cywiński, Shimmura, Adrian Kwiatkowski (Błękitni) - Zawadzki, Rosa (ROW).

Sędzia: Sebastian Załęski (Ostrołęka).

W 63. minucie Michał Cywiński (Błękitni) nie wykorzystał rzutu karnego (Kacper Rosa obronił).