Dzisiaj jest: 23.4.2019, imieniny: Ilony, Jerzego, Wojciecha

Amerykański center w Spójni Stargard

Dodano: 9 miesięcy temu Autor:
Redakcja poleca!

Pierwszego zagranicznego transferu dokonała Spójnia Stargard.

Amerykański center w Spójni Stargard
Nowym koszykarzem beniaminka Energa Basket Ligi został Albert Owens. To 22-letni zawodnik. Potężny center mierzący 206 cm i ważący 117 kg. Jest absolwentem uniwersytetu Oral Roberts. W poprzednim sezonie rozegrał 31 spotkań. Na parkietach NCAA spędzał średnio po 24 minuty. W tym czasie zdobywał po 11,5 punktu. Miał również 4,2 zbiórki i 1,6 bloku.

W najlepszym meczu sezonu wykręcił znakomite statystyki - 33 punkty, 10 zbiórek i siedem bloków! - Potrafi zagrać na półdystansie, ale nawykowo spada pod kosz. Tam upycha się i walczy o pozycję - mówi trener Krzysztof Koziorowicz.

-    Potrzebowaliśmy takiego centra grającego głęboko pod koszem. Chcemy żeby była głębia grania pomiędzy wysokimi a obwodowymi. Gra na manewrach. Potrafi dobrze odrzucić w momencie podwojenia. Gracz młodego pokolenia prosto po NCAA. Będzie miał okazję pokazać się z dobrej strony - tłumaczy szkoleniowiec Spójni Stargard.

Wkrótce kolejne transfery. Choć w mediach wcześniej przewinęło się kilka innych nazwisk to Spójnia zaprezentowała właśnie typowego centra, jakim jest Albert Owens. Wcześniej zespół, który wygrał I ligę wzmocnił Piotr Pamuła. W drużynie pozostali natomiast Hubert Pabian, Dawid Bręk, Marcin Dymała, Wojciech Fraś, Maciej Raczyński i Marcel Wilczek.

Sponsor materiału:

 
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Spójnia Stargard - Arged BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski. GALERIA