Dzisiaj jest: 19.1.2019, imieniny: Erwiny, Henryka, Mariusza

Błękitni odrobią zaległości. Ciekawy przeciwnik w Stargardzie

Dodano: 8 miesięcy temu Autor:
Redakcja poleca!

To już ostatni zaległy mecz z udziałem piłkarzy Błękitnych Stargard.

Błękitni odrobią zaległości. Ciekawy przeciwnik w Stargardzie
Pierwotnie pojedynek 22. kolejki II ligi miał się odbyć 17 marca. Wtedy jednak rozegranie meczu uniemożliwiły warunki atmosferyczne. W środę rywalem naszej drużyny będzie ŁKS Łódź. To beniaminek, który jest jednym z kandydatów do awansu do Nice I ligi. Zasłużona marka z bogatą historią w Ekstraklasie odbudowuje swoją pozycję w polskiej piłce.

W 30 meczach ŁKS zdobył 53 punkty. To daje trzecie miejsce w tabeli. Tyle samo ma czwarty Radomiak Radom, ale o jeden mecz więcej. W ostatnich dwóch spotkaniach łodzianie zdobyli trzy punkty. Wygrali 9 maja u siebie z Radomiakiem Radom 3:0. W niedzielę natomiast ulegli na wyjeździe Garbarni Kraków 1:2.

Odwrotnie ułożyły się mecze Błękitnych. W środę była porażka 0:3 z Legionovią Legionowo, a następnie zwycięstwo 3:2 w Rybniku. Naszej drużynie pozostały do końca sezonu cztery mecze. Trzy z tych spotkań rozegra przed stargardzką publicznością. Sytuacja w tabeli trochę się poprawiła. Przewaga nad strefą spadkową wzrosła do pięciu punktów. Środowy pojedynek to szansa żeby zrobić kolejny krok do utrzymania.

Ostatnie dwa mecze w Stargardzie nie wyszły naszym piłkarzom. Wcześniej jednak pokonywali rywali z czołówki. Po 1:0 zwyciężali z GKS-em Jastrzębie i Radomiakiem Radom. Choć podopieczni Krzysztofa Kapuścińskiego wypadli już z tego wyścigu to mogą ponownie namieszać w grze o awans. W pierwszej rundzie ŁKS wygrał 2:1. Teraz trzeba zatrzymać Jewhena Radionowa. Najlepszy strzelec rywali zdobył 12 bramek. W Błękitnych liderem jest Patryk Skórecki, który na swoim koncie ma osiem trafień.

Błękitni Stargard - ŁKS Łódź / środa 16.05.2018 godz. 17:00.

Transmisja:
https://www.tvcom.pl/Gra/Sport-Pilkanozna/Liga-2-liga-pilka-nozna/Sezona-2017-2018/163630-Blekitni-Stargard-LKS-Lodz.htm

 
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Druga rocznica śmierci Prezydenta Sławomira Pajora - GALERIA