Dzisiaj jest: 26.4.2024, imieniny: Marii, Marzeny, Ryszarda

Derbowy tryumf przypieczętował sukces Spójni Stargard

To był idealny scenariusz na sobotni wieczór. Koszykarze Spójni Stargard wygrali derby z Energą Kotwicą Kołobrzeg i zapewnili sobie zwycięstwo w rundzie zasadniczej.

Biało-bordowi niesieni znakomitym dopingiem wygrali 92:76. Kibice Spójni rozwiesili efektowną flagę - sektorówkę i przez cały mecz dopingowali zespół. Na trybunach dominacja była jeszcze większa niż na parkiecie, bo pomimo zapowiedzi nie pojawiła się grupa zorganizowana z Kołobrzegu.

Koszykarze Spójni nie chcieli być gorsi od swoich fanów i od początku narzucili wysokie tempo. W pierwszej kwarcie prowadzili 20:8, a na początku drugiej 31:15. Świetnie mecz zaczęli Hubert Pabian i Alan Czujkowski. Kapitan biało-bordowych zdobył 20 punktów i dziewięć zbiórek. Miał 100 % skuteczności w rzutach za trzy punkty - 3/3. Czujkowski również rzucił 20 oczek. Trafił 6/9 rzutów z gry w tym 5/5 za dwa punkty i 7/7 na linii rzutów wolnych.

Jedyny fragment, w którym stargardzianie spisali się fatalnie to ostatnie cztery minuty drugiej kwarty. Wtedy goście zdobyli 20 punktów i od stanu 22:36 wyszli na prowadzenie 42:38. Połowę już po upływie regulaminowego czasu zakończyły trzy celne rzuty wolne Marcina Dymały. Zacięta walka trwała do końcówki trzeciej kwarty. Wtedy Spójnia odskoczyła i nie oddała prowadzenia.

W szczytowym momencie było 92:71. Skończyło się na 92:76. W drugiej połowie do grających równo przez cały mecz Pabiana i Czujkowskiego dołączył Dawid Bręk, który dołożył 12 oczek. Rozgrywający poprawił się po nieudanej pierwszej części. Dobre zmiany dawał też Maciej Raczyński. W Enerdze Kotwicy najgroźniejsi byli Łukasz Bodych, Paweł Pawłowski oraz Paweł Dzierżak.

Spójnia prowadzi w tabeli z bilansem 26-2. Na cztery kolejki przed końcem rundy zasadniczej wiadomo już, że zespół prowadzony przez Krzysztofa Koziorowicza nie odda pozycji lidera. Piątej porażki z rzędu doznała, bowiem Jamalex Polonia 1912 Leszno, która traci pięć punktów. Kolejne zespoły są jeszcze dalej. Następny mecz Spójnia rozegra w środę, 21 marca w Poznaniu. Rywalem o godz. 17:00 będzie Biofarm Basket.

Spójnia Stargard - Energa Kotwica Kołobrzeg 92:76 (28:15, 13:27, 26:17, 25:17)

Spójnia: Alan Czujkowski 20, Hubert Pabian 20, Marcin Dymała 14, Dawid Bręk 12, Maciej Raczyński 8, Wojciech Fraś 6, Konrad Koziorowicz 5, Karol Pytyś 4, Marcel Wilczek 3, Sebastian Szymański 0.

Energa Kotwica: Łukasz Bodych 18, Paweł Pawłowski 17, Paweł Dzierżak 14, Daniel Grujić 8, Szymon Ryżek 7, Szymon Rduch 5, Patryk Przyborowski 4, Marcin Kolek 3, Dawid Neumann 0, Gracjan Dobriański 0, Maciej Żmudzki 0.