Dzisiaj jest: 23.4.2024, imieniny: Ilony, Jerzego, Wojciecha

Zapaśnicy Feniksa Pesty najlepsi!

Dodano: 6 lat temu

W Wojewódzkiej Olimpiadzie Młodzieży o Puchar Burmistrza Karlina w zapasach dzieci zwyciężyła drużynowo ekipa Feniksa Pesty Stargard.

W zawodach zapaśniczych w Karlinie wystartowało 17-tu zawodników stargardzkiego klubu. – Wszyscy pokazali, że mimo bardzo wymagających przeciwników, walczą do końca – komentuje występ trener Mariusz Kucharski.

W klasyfikacji klubowej, w grupie dzieci, nasz klub zajął I miejsce w województwie, natomiast w klasyfikacji młodzików zakończyliśmy zawody na VI miejscu.

W klasyfikacji indywidualnej zawodników, pierwszymi miejscami w swoich kategoriach mogli poszczycić się Kamila Zduniak (27 kg), Nikola Piechocka (33 kg). Michał Matwiejczyk (33 kg). Drugie miejsca zajęli natomiast: Łukasz Gocół (30 kg), Bartosz Bluj (37 kg), Piotr Wiecha (75 kg).

- Na wyróżnienie, zdaniem trenera Krzysztofa Mądrowskiego, zasłużyli przede wszystkim: Bartosz Bluj, bracia Michał i Jakub Matwiejczyk,  Jakub Przybylski, Kacper Sokołowski Łukasz Gocół oraz Oliwier Danielewski (pomimo V miejsca) –wymienia trener Kucharczyk. - Dziękujemy za wsparcie Miastu Stargard, PESTA 2- Mirosław Rybkowski, ZZO Stargard, Zakład Ogólnobudowlany GAMA, PALETTEN FUTEX – dodaje trener.

Opiekunami naszych zawodników byli: Krzysztof Mądrowski, Kasia Przybylska, Daniel Zduniak i Stasiu Grzywniak.

Źródło: Urząd Miasta Stargard