Dzisiaj jest: 26.4.2024, imieniny: Marii, Marzeny, Ryszarda

Pięć minut pogrążyło Błękitnych

Dodano: 6 lat temu Autor:

Piłkarze Błękitnych Stargard przegrali wyjazdowy pojedynek 18. kolejki II ligi z PGE GKS-em Bełchatów 2:3. Niedzielny mecz miał niezwykły przebieg.

Wydawało się, że kolejny raz nasz zespół zaskoczy rywala z Bełchatowa. Wcześniej Błękitni trzykrotnie ograli PGE GKS w latach 2016-2017. W niedzielę byli również na dobrej drodze. W pierwszej połowie wykorzystali dwa błędy defensywy gospodarzy. W 28. minucie kontratak pewnym uderzeniem wykończył Mateusz Węsierski. Na 2:0 pięć minut przed przerwą po dośrodkowaniu Rafała Gutowskiego podwyższył Patryk Skórecki. To, co stało się jednak po wyjściu z szatni na drugą połowę trudno wytłumaczyć.

W przeszłości stargardzianie potrafili już marnować znakomite zaliczki. W niedzielnym meczu PGE GKS potrzebował jednak niespełna pięciu minut żeby wyjść na prowadzenie. Kontaktową bramkę zdobył Piotr Giel a chwilę później wyrównał Bartłomiej Bartosiak. Asysty przy tych trafieniach zaliczył Łukasz Pietroń, który z rzutu karnego strzelił trzeciego gola. Faulowany w polu karnym był, bowiem Dawid Flaszka.

Obie drużyny miały jeszcze sytuacje, ale wynik się nie zmienił. Wyrównać mogli Węsierski i Wojciech Fadecki. Skrzydłowy w 88. minucie trafił jednak w boczną siatkę. Zakończyły się, więc dobre serie Błękitnych, którzy pierwszy raz przegrali z zespołem z Bełchatowa. Musieli również przełknąć gorycz porażki po dwóch wcześniejszych zwycięstwach na boiskach II ligi.

Podopieczni Krzysztofa Kapuścińskiego z dorobkiem 21 punktów zajmują 12. pozycję w tabeli. Gdyby utrzymali korzystny rezultat awansowaliby na ósmą lokatę. Szansa na lepsze zakończenie roku 25 listopada w Rzeszowie, bo właśnie tam odbędzie się pojedynek ze Stalą Stalowa Wola.

PGE GKS Bełchatów - Błękitni Stargard 3:2 (0:2)
0:1 - Mateusz Węsierski 28’
0:2 - Patryk Skórecki 40’
1:2 - Piotr Giel 48’
2:2 - Bartłomiej Bartosiak 50’
3:2 - Łukasz Pietroń (k.) 52’

Składy:

PGE GKS: Arkadiusz Moczadło - Łukasz Pietroń, Mikołaj Bociek, Michał Bierzało, Kamil Szubertowski - Bartłomiej Bartosiak (72’ Michał Ciarkowski), Patryk Rachwał, Marcin Garuch, Dawid Flaszka, Robert Chwastek - Piotr Giel (86’ Mile Thiakane).

Błękitni: Mariusz Rzepecki - Grzegorz Szymusik (57’ Filip Karmański), Tomasz Pustelnik, Maciej Liśkiewicz, Rafał Gutowski - Maciej Więcek (75’ Michał Magnuski), Piotr Wojtasiak, Damian Mosiejko, Patryk Skórecki, Wojciech Fadecki - Mateusz Węsierski.

Żółte kartki: Bociek, Bierzało, Rachwał, Szubertowski (PGE GKS) - Węsierski, Gutowski, Szymusik, Karmański (Błękitni).