Dzisiaj jest: 3.5.2024, imieniny: Jaropełka, Marii, Niny

Błękitni - Znicz: Kolejny podział punktów. Obie drużyny miały szczęście

Dodano: 7 lat temu Autor:

Piłkarze Błękitnych Stargard zremisowali w 4. kolejce II ligi ze Zniczem Pruszków 1:1.

Emocji w sobotnim spotkaniu nie brakowało. Goście pierwszą dogodną okazję stworzyli już w 8. minucie. Obok bramki uderzał Marcin Smoliński, który w przeszłości grał między innymi w Legii Warszawa. W 14. minucie strzałem głową odpowiedział Grzegorz Szymusik. Przeważał jednak Znicz, który miał za dużo wolnego miejsca.

Więcej działo się po zmianie stron. Najpierw w poprzeczkę trafił Mateusz Węsierski. Kilka minut później faulowany w polu karnym był Patryk Skórecki. Jedenastkę na gola zamienił Tomasz Pustelnik. Błękitni od 61. do 66. Minuty zupełnie zdominowali przeciwnika. Próbowali Fadecki, Więcek, czy Inczewski, ale nie znaleźli drogi do bramki Piotra Misztala.

Golkiper gości nie dotrwał do końca meczu. W 75. minucie Damian Mosiejko za daleko wypuścił sobie piłkę i sfaulował bramkarza rywali. Po kilkuminutowej przerwie okazało się, że Piotr Misztal musiał opuścić boisko. Piłkarz Błękitnych otrzymał, natomiast żółtą kartkę. Nasz zespół uniknął osłabienia, ale w końcówce zupełnie oddał inicjatywę. To się zemściło.

Goście wyrównali w 87. Minucie. Karol Podliński przebiegł całe boisko a piłkę do bramki wpakował Marcin Rackiewicz. Przyjezdni mogli wygrać, ale sytuacji nie wykorzystał Kamil Włodyka. Błękitnych uratował Mariusz Rzepecki.

W czterech meczach stargardzianie zdobyli sześć punktów. Ich następnym przeciwnikiem będzie ŁKS Łódź. Wyjazdowy mecz odbędzie się w środę, 23 sierpnia o godz. 17:00. Przed własną publicznością Błękitni zaprezentują się w niedzielę, 27 sierpnia, gdy o 15:00 podejmą Olimpię Elbląg.

Błękitni Stargard - Znicz Pruszków 1:1 (0:0)
1:0 - Tomasz Pustelnik (k.) 61’
1:1 - Marcin Rackiewicz 87’

Błękitni: Mariusz Rzepecki - Grzegorz Szymusik, Patryk Burzyński, Tomasz Pustelnik, Hubert Kotus - Maciej Więcek, Damian Mosiejko, Patryk Skórecki, Wojciech Fadecki - Sebastian Inczewski (82’ Michał Magnuski), Mateusz Węsierski (62’ Patryk Włóka).

Znicz: Piotr Misztal (79’ Michał Olczak) - Michał Kucharski (69’ Marcin Rackiewicz), Mateusz Długołęcki (82’ Kacper Skibko), Piotr Klepczarek, Michał Michalak - Paweł Tarnowski, Maciej Machalski, Marcin Smoliński, Kamil Włodyka, Patryk Kubicki - Patryk Czarnowski (82’ Karol Podliński).

Żółte kartki: Węsierski, Pustelnik, Mosiejko, Szymusik (Błękitni) - Kubicki, Rackiewicz (Znicz).

Sędzia: Paweł Malec (Łódź).