Dzisiaj jest: 3.5.2024, imieniny: Jaropełka, Marii, Niny

MŚ Londyn 2017 ? brąz na zakończenie.

Dodano: 7 lat temu Autor:

Ostatni dzień Mistrzostw Świata w Lekkoatletyce przyniósł naszym sportowcom kolejny medal.

MŚ Londyn 2017 ?  brąz na zakończenie.
Sztafeta 4 x 400 m Pań w składzie: Małgorzata Hołub, Iga Baumgart, Aleksandra Gaworska, Justyna Święty zdobyła brązowy, pierwszy w historii tej konkurencji medal. Zawodniczki osiągnęły czas 3.25,41.

Jako pierwsze linię mety przekroczyły Amerykanki, a za nimi biegaczki z Wielkiej Brytanii.

Ogółem nasi sportowcy w tych Mistrzostwach zdobyli osiem medali: 2 złote, 2 srebrne, 4 brązowe. W klasyfikacji medalowej zajęliśmy 8 miejsce, a punktowej 4.
Fachowcy oceniają, że to był bardzo dobry występ naszych reprezentantów i rokujący duże nadzieje na lepsze jutro.