Dzisiaj jest: 3.6.2024, imieniny: Anatola, Leszka, Tamary

Polska wicemistrzem Europy. Dobry występ stargardzkiej biegaczki

Dodano: 7 lat temu Autor:

We francuskim Lille odbyły się lekkoatletyczne drużynowe mistrzostwa Europy. Reprezentacja Polski zajęła drugie miejsce.

W trzydniowych zawodach rywalizowało 11 najlepszych reprezentacji starego kontynentu. Do łącznej klasyfikacji liczyły się miejsca zajmowane we wszystkich kobiecych i męskich konkurencjach lekkoatletycznych. Ostatecznie Polska zgromadziła 295 punktów. Wygrali Niemcy - 321,5 punktu a na trzecim stopniu podium uplasowali się Francuzi - 270 oczek, którzy o punkt wyprzedzili Wielką Brytanię.

W niedzielne popołudnie z dobrej strony pokazała się zawodniczka WMLKS Pomorze Stargard, Paulina Kaczyńska. W biegu na 5000 metrów z czasem 16:01.68 zajęła piątą lokatę, dzięki czemu zdobyła dla Polski cennych siedem punktów. W końcówce biegu zdecydowanie wyprzedziła Brytyjkę, co na tym etapie rywalizacji było istotne, gdyż obie reprezentacje były blisko w klasyfikacji generalnej.

foto archiwum

Również inni lekkoatleci z regionu walnie przyczynili się do sukcesu. Swoje biegi wygrali zawodniczka MKL Szczecin Sofia Ennaoui i wychowanek Ósemki Police Marcin Lewandowski. Piąty był tyczkarz Osotu Szczecin, Piotr Lisek, choć w tym przypadku akurat spodziewano się trochę więcej.

Nie obyło się bez dyskwalifikacji, co oznaczało spore straty punktowe. Najbardziej kontrowersyjna była ta z udziałem Adama Kszczota w biegu na 800 metrów, któremu sędziowie odebrali zwycięstwo. Patrząc jednak na stratę punktową do Niemców wydaje się, że złoto i tak byłoby trudne do zdobycia.