Dzisiaj jest: 25.4.2024, imieniny: Jarosława, Marka, Wiki

Hat-trick Roberta Lewandowskiego. Polska na autostradzie do Rosji!

Dodano: 7 lat temu Autor:

W meczu eliminacji do Mistrzostw Świata w Rosji reprezentacja Polski pokonała Rumunię 3:1.

Zainteresowanie pojedynkiem na stadionie PGE Narodowym w Warszawie było olbrzymie. Bilety wyprzedano w kilka godzin a spotkanie na żywo obejrzało 57128 widzów spośród ponad pół miliona chętnych.

Mecz 6. kolejki eliminacji do Mistrzostw Świata, które za rok odbędą się w Rosji nie był wcale tak łatwy, jak wskazuje na to wynik. Biało-Czerwoni przełamali opór Rumunów w 28. minucie. Chwilę wcześniej Cristian Sapunaru faulował Roberta Lewandowskiego po akcji Piotra Zielińskiego i Jakuba Błaszczykowskiego. Kapitan reprezentacji Polski zamienił jedenastkę na gola.

W drugiej części "Lewy" dołożył kolejne dwa trafienia. Najpierw główką po dośrodkowaniu z rzutu rożnego a następnie ponownie z rzutu karnego. Snajper Bayernu Monachium w reprezentacji ma już 46 bramek, z czego 11 w trwających eliminacjach. Rumuni zdołali odpowiedzieć honorowym trafieniem w 77. minucie. Był to efekt rozluźnienia wysokim prowadzeniem.

W końcówce trener Adam Nawałka pozwolił sobie na eksperymentalne, ultra ofensywne ustawienie. Jednocześnie na boisku przebywali Robert Lewandowski, Łukasz Teodorczyk i Arkadiusz Milik. Selekcjoner dokonał kilka zmian już w wyjściowym ustawieniu. W bramce Łukasza Fabiańskiego zastąpił Wojciech Szczęsny. W miejsce pauzującego za żółte kartki Kamila Glika grał Thiago Cionek a Grzegorz Krychowiak pojawił się w 44. minucie. Zmienił wtedy kontuzjowanego Krzysztofa Mączyńskiego.

Oprócz strzelca bramek świetne zawody rozegrał Piotr Zieliński. To on dośrodkował przy golu na 2:0 a chwilę później wywalczył jedenastkę. Aktywny był rozgrywający 50. mecz w kadrze Kamil Grosicki jednak zabrakło mu konkretów w postaci bramek, czy asyst.

Po sześciu kolejkach Polska jest w komfortowej sytuacji. Nasza reprezentacja zgromadziła 16 punktów i o sześć oczek wyprzedza Danię oraz Czarnogórę. W pozostałych dwóch meczach grupy e bez niespodzianek. Dania zwyciężyła 3:1 w Kazachstanie a Czarnogóra pokonała 4:1 Armenię.

Kolejny pojedynek o punkty orły Nawałki stoczą 1 września na wyjeździe z Duńczykami.

Polska - Rumunia 3:1 (1:0)
1:0 - Robert Lewandowski (k.) 28’
2:0 - Robert Lewandowski 57’
3:0 - Robert Lewandowski (k.) 62’
3:1 - Bogdan Stancu 77’