Dzisiaj jest: 19.5.2024, imieniny: Celestyny, Iwony, Piotra

Sukces koszykarzy Zespołu Szkół nr 1

Dodano: 7 lat temu

W dniu 21 kwietnia 2017 r. odbyły się w Stargardzie Finały Wojewódzkie w Koszykówce Chłopców Szkół Ponadgimnazjalnych.

W turnieju wzięły udział cztery szkoły – mistrz województwa z ubiegłego roku, czwarta drużyna Mistrzostw Polski Szkół Ponadgimnazjalnych I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Koszalin, ZESPÓŁ SZKÓŁ Kołobrzeg, ZESPÓŁ SZKÓŁ BUDOWLANYCH Szczecin, oraz gospodarze ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 1 Stargard. Drużyny z Koszalina i Kołobrzegu były rozstawione. W wyniku losowania utworzono pary półfinałowe, zwycięzcy awansowali do finału, pokonani rozegrali mecz o trzecie miejsce.

PÓŁFINAŁY :
I LO KOSZALIN – ZSB SZCZECIN   56 : 38
ZS 1 STARGARD – ZS KOŁOBRZEG   47 : 28

W meczu o trzecie miejsce drużyna ze Szczecina pokonała ekipę z Kołobrzegu 37 : 27. W wielkim finale gospodarze turnieju pokonali faworyzowany zespół z Koszalina 41 : 38. Zawodnikiem meczu finałowego został zawodnik Zespołu Szkół nr 1 Stargard Mateusz Pryć.
Drużyna Zespołu Szkół nr 1 w Stargardzie awansowała do Mistrzostw Polski Szkół Ponadgimnazjalnych, które odbędą się w Gorlicach w dniach 29-31 maj 2017 r.

Jest to wielki sukces koszykarzy Zespołu Szkół nr 1 w Stargardzie, którzy po raz pierwszy w w historii szkoły zdobyli pierwsze miejsce w Finale Wojewódzkim w grach zespołowych. Drużynę przygotował i poprowadził do sukcesu trener koszykówki, i nauczyciel W-F w ZS nr 1 Tomasz Szymczak. Podziękowanie za pomoc i przeprowadzenie finału dla Andrzeja Lemańczyka, Piotra Kiełtyki nauczycieli w-f w ZS NR 1. Turniej finałowy odbył się w Hali Miejskiej OSiR W Stargardzie. Podziękowanie za przygotowanie słodkiego poczęstunku dla trenerów, sędziów CUKIERNIA NOVA W STARGARDZIE – NATALIA KOZYRSKA oraz dla Pana Zbigniewa Aładowicza za przygotowanie muzyczne imprezy.

Skład drużyny : MATEUSZ PRYĆ, MATEUSZ KARPIŃSKI, DAWID MAŁKOWSKI, JAKUB MATUL, KACPER HOSZCZARUK, KRZYSZTOF KLUSKA, MARCIN PNIEWSKI, DAMIAN KOMOROWSKI, MARCEL MAJ, OSKAR BLUMOWSKI, WIKTOR KASPRZAK, MICHAŁ CHMIELENKO.