Dzisiaj jest: 19.5.2024, imieniny: Celestyny, Iwony, Piotra

Niewykorzystana szansa podcięła skrzydła Błękitnym

Dodano: 7 lat temu Autor:

Nie wiedzie się piłkarzom Błękitnych Stargard. W 24. kolejce II ligi przegrali oni z Rozwojem Katowice 0:2.

Nasz zespół zmarnował dobrą szansę na pierwsze zwycięstwo w rundzie wiosennej. Doznał drugiej porażki z rzędu. Utrzymał ósmą pozycję w tabeli, ale coraz częściej musi oglądać się w dół. Przewaga nad strefą spadkową, w której jest Rozwój Katowice, zmalała do sześciu punktów.

Pierwsza połowa zdecydowanie należała do Błękitnych. Sytuacji strzeleckich nie brakowało. Groźnie było jednak głównie po stałych fragmentach, czyli dośrodkowaniach z rzutów wolnych i rzutów rożnych. Szanse kolegom stwarzał Wojciech Fadecki, ale nie przekładało się to na rezultat. Najbliżej w 19. minucie był obrońca, Grzegorz Szymusik.

Do pierwszego kluczowego zdarzenia doszło w 45. minucie. Sebastian Murawski ręką zablokował uderzenie Bartosza Flisa a arbiter podyktował rzut karny. Jedenastkę szybko wykonał sam Flis, ale zrobił to fatalnie.

Jeżeli ta sytuacja podłamała Błękitnych to co powiedzieć o tym, co stało się chwilę po zmianie stron? To goście wyszli na prowadzenie. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Filip Kozłowski strzałem głowom przelobował Przemysława Wróbla. Stargardzianie prezentowali się coraz słabiej. Nie zdołali odpowiedzieć a w 72. minucie ich sytuacja była jeszcze trudniejsza. Rzut karny sprokurował Maciej Liśkiewicz a doświadczony Grzegorz Fonfara nie pomylił się.

Rozwój prowadził 2:0 a siedem minut później mógł jeszcze podwyższyć zasłużony rezultat jednak zmarnował kontratak trzech na jednego. Ekipa ze Śląska odniosła drugie wyjazdowe zwycięstwo w rundzie wiosennej. Zrewanżowała się naszej drużynie za porażkę z jesieni 0:1. Błękitni szansę na rehabilitację przed swoimi kibicami dostaną w kolejną sobotę, gdy podejmą Stal Stalowa Wola. Mecz odbędzie się 8 kwietnia o 15:00 na stadionie przy ulicy Ceglanej.

Błękitni Stargard - Rozwój Katowice 0:2 (0:1)
0:1 - Filip Kozłowski 47'
0:2 - Grzegorz Fonfara (k.) 72’

W 45. minucie Bartosz Flis (Błękitni) nie wykorzystał rzutu karnego. Bartosz Soliński obronił.

Błękitni: Przemysław Wróbel - Grzegorz Szymusik, Patryk Baranowski, Maciej Liśkiewicz, Rafał Gutowski - Piotr Wojtasiak (89' Karol Orłowski), Patryk Skórecki - Maciej Więcek (63' Sebastian Inczewski), Robert Brzęczek (63’ Mateusz Czapłygin), Wojciech Fadecki - Bartosz Flis (75' Michał Magnuski).

Rozwój: Bartosz Soliński - Damian Mielnik, Michał Czekaj, Sebastian Murawski, Bartosz Sobotka (68' Marcin Kowalski) - Michał Płonka (63' Bartosz Jaroszek), Grzegorz Fonfara - Bartosz Rutkowski (70' Michał Trąbka), Damian Kowalczyk, Grzegorz Marszalik - Filip Kozłowski (61' Dawid Przezak).

Żółte kartki: Liśkiewicz, Inczewski (Błękitni) - Czekaj, Murawski, Mielnik, Marszalik (Rozwój).

Sędzia: Sebastian Załęski (Ostrołęka).