Dzisiaj jest: 25.4.2024, imieniny: Jarosława, Marka, Wiki

Bardzo cenne zwycięstwo w Górze

Dodano: 8 lat temu

Błękitni Stargard wygrali pierwszy tegoroczny ligowy mecz. Pewnie pokonali bezpośredniego rywala ligowego Nadwiślan Góra 2:1 (1:0).

Znakomity debiut w Błękitnych zaliczył Paweł Lisowski, który w 26 minucie spotkania pięknym uderzeniem z woleja za pola karnego dał prowadzenie naszej drużynie. W drugiej połowie już na samym początku było 2:0. W 49 minucie po podaniu z prawej strony od Macieja Więcka z piątego metra piłkę do siatki wpakował Bartosz Flis.

Gospodarze jedyną bramkę w meczu strzelili z rzutu karnego. W polu karnym zawodnika Nadwiślana w niegroźnej sytuacji sfaulował Patryk Bednarski, a sędzia wskazał na 11 metr. Pewnym egzekutorem rzutu karnego okazał się Bartłomiej Wasiluk.

Nadwiślan Góra 1-2 Błękitni Stargard Szczeciński

BramkiL Bartłomiej Wasiluk 64 (k) - Paweł Lisowski 26, Bartosz Flis 49

Nadwiślan: 23. Robert Błąkała - 11. Piotr Ceglarz, 14. Filip Korneta, 3.Szymon Jarosz, 5. Mateusz Wójcik - 91. Dawid Ogrocki (46, 9. Mateusz Skrobol), 6. Dawid Kaszok (78, 15. Patryk Widuch), 20. Bartłomiej Wasiluk, 10. Kamil Bętkowski (74, 22. Michał Bedronka), 7. Sławomir Musiolik (46, 77. Przemysław Piwowarczyk) - 33. Mohamed Essam.

Błękitni: 1. Marek Ufnal - 23. Franciszek Siwek, 4. Arkadiusz Jasitczak, 2. Patryk Baranowski, 8. Patryk Bednarski - 17. Maciej Więcek, 13. Maciej Kazimierowicz, 15. Paweł Lisowski, 14.Bartosz Flis (70, 16. Radosław Wiśniewski), 18. Wojciech Fadecki (59, 5. Bartłomiej Zdunek) - 20. Michał Magnuski.

żółte kartki: Wasiluk, Ogrocki, Essam, Bedronka - Lisowski.

czerwona kartka: Bartłomiej Wasiluk (90. minuta, Nadwiślan, za drugą żółtą).

sędziował: Paweł Malec (Łódź).

Za tydzień w sobotę 12 marca o godzinie 13:00, Błękitni przed własną publicznością będą podejmować szósty zespół ligowej tabeli zespół Radomiak Radom.

Źródło: Błękitni Stargard