Dzisiaj jest: 20.5.2024, imieniny: Bazylego, Bernardyna, Krystyny

Byli w sporych opałach, ale odrabiali straty. Błękitni zakończyli rundę jesienną

Dodano: 6 miesięcy temu Autor:

Piłkarze Błękitnych Stargard w czterech listopadowych meczach zdobyli siedem punktów.

W listopadzie trzy z czterech meczów Błękitni rozegrali przed własną publicznością. Zaczęło się od porażki 1:2 z Gedanią Gdańsk. Ten pojedynek dopełnił rozpoczętą w październiku serię pięciu spotkań bez zwycięstwa, w których stargardzki zespół zdobył tylko punkt. Jedynego gola dla gospodarzy strzelił w 83. minucie Damian Niedojad.

Fatalną serię Błękitni przerwali 11 listopada pokonując na wyjeździe wyżej notowaną Steico Noteć Czarnków 4:1. Już w pierwszym kwadransie meczu z beniaminkiem padły trzy gole. Na trafienie Macieja Ignasiaka odpowiedział Szymon Piekarski, ale drugiego gola dla Błękitnych szybko zdobył Bartosz Nowicki. W końcówce rezultat podwyższyli Grzegorz Aftyka i Adrian Kwiatkowski, który chwilę wcześniej zmienił strzelca trzeciego gola.

Wyjazdowe zwycięstwo oczywiście cenne, ale przyszedł w końcu czas na wyczekiwane od 12 sierpnia domowe przełamanie. Okazja pojawiła się świetna, bo goszczący w Stargardzie Wikęd Luzino we wcześniejszych siedmiu wyjazdowych meczach nie zdobył nawet punktu. To jednak beniaminek wyszedł na prowadzenie w 21. minucie i długo utrzymywał korzystny wynik. Błękitnych uratował golami z 82. i 85. minuty Mateusz Ogrodowski.

Z jeszcze trudniejszej sytuacji Błękitni wyszli w ostatnim, sobotnim meczu. Pojedynek kończący rundę jesienną rozpoczynał rundę rewanżową. Do Stargardu przyjechała Elana, która w Toruniu wygrała z Błękitnymi 3:0. Drużyna, która przegrała tylko dwa mecze i z pięciopunktową stratą do Świtu Szczecin jest wiceliderem tabeli w Stargardzie, również prowadziła 3:0.

Dwa gole (w 26. i 37. minucie) zdobył Maciej Rożnowski. Jego trafienia rozdzielił jeszcze Kacper Knera. W końcówce pierwszej połowy odrabianie strat rozpoczął Maciej Liśkiewicz, a później do remisu 3:3 doprowadzili Grzegorz Aftyka i Damian Niedojad.

Spektakularnym i dawno nieoglądanym w Stargardzie powrotem Błękitni zakończyli rok 2023 na III-ligowych boiskach. W 18 meczach zdobyli 24 punkty. Pięć z siedmiu zwycięstw odnieśli na wyjazdach, gdzie wywalczyli 16 "oczek". Łączny dorobek daje 12. miejsce w tabeli. Kolejny ligowy mecz jest planowany na początek marca.