Wełna mineralna - efektywność energetyczna zimą i latem
Wełna mineralna to jeden z najlepszych materiałów izolacyjnych dostępnych na rynku. Działa jak bariera termiczna, zimą zatrzymując ciepło wewnątrz domu. Dzięki temu obniża zapotrzebowanie na energię do ogrzewania, co przekłada się na niższe rachunki za prąd, gaz czy olej opałowy.
Latem nie pozwala gorącemu powietrzu wedrzeć się do środka, dzięki czemu w domu panuje przyjemna temperatura. Nie musisz tak często włączać klimatyzacji, co również sprawia, że płacisz mniej za energię elektryczną.
Komfort termiczny - izolacja wełną szklaną i skalną
Dzięki odpowiedniej izolacji wełną mineralną w domu, można utrzymać stabilną i komfortową temperaturę wewnątrz budynku przez cały rok. Nie tylko oszczędzasz na ogrzewaniu i chłodzeniu, ale także zyskujesz wyższy komfort życia.
Ochrona przed wilgocią - izolacyjne właściwości wełny
Wełna mineralna ma zdolność do regulacji wilgotności powietrza. Chroni przed gromadzeniem się pary wodnej w ścianach, co może prowadzić do rozwoju pleśni i grzybów oraz problemów wywołanych przez te mikroorganizmy, jak uszkodzenie konstrukcji domu czy powstanie środowiska szkodliwego dla zdrowia.
Ochrona przed hałasem - izolacja akustyczna
Wełna mineralna szklana i skalna stanowi również doskonałą izolację akustyczną. Pomaga redukować dźwięki z zewnątrz i pomiędzy pomieszczeniami wewnątrz budynku, co zwiększa komfort domowników i użytkowników. Do wygłuszenia podłóg i ścian zewnętrznych przydaje sie zwłaszcza wełna skalna z uwagi na większą gęstość. Szklaną wykorzystuje się głównie do izolacji dachów skośnych, płaskich, stropów i ścianek działowych. Lepiej sprawdza się przy trudniejszych miejscach, jak krokwie.
Trwałość ocieplenia - inwestycja na lata
Wełna mineralna to odporny i trwały materiał o długiej żywotności. Nie ulega procesom starzenia, rozkładowi ani deformacji, co oznacza, że nie trzeba jej często wymieniać lub konserwować. Wybierając wełnę, zwracaj uwagę na współczynnik przewodzenia ciepła lambda, który mówi o tym, jak bardzo dany model izoluje pomieszczenie przed stratami energii. Najlepsze wełny mają tę wartość w okolicach 0,03 W/m*K, tak jak Isover Super Mata Plus PRO.
Ekologia - recykling i zmniejszenie emisji CO2
Montując wełnę, masz wkład w walkę ze zmianami klimatycznymi. Poprawa efektywności energetycznej budynków przyczynia się do zmniejszenia emisji dwutlenku węgla, związana z ogrzewaniem i chłodzeniem i pozytywnie wpływa na ochronę środowiska naturalnego.
Wełna mineralna to materiał przyjazny dla środowiska - powstaje z surowców odnawialnych, takich jak bazalt lub szkło i podlega recyklingowi.
Zdrowie mieszkańców - bezpieczna izolacja cieplna
Wełna mineralna wykazuje odporność na ogień. Pod wpływem wysokiej temperatury nie pali się, tylko topi. Daje czas na reakcję - opuszczenie budynku i wezwanie straży pożarnej. Często pomaga zredukować straty materialne w razie pożaru.
Na co dzień wełna mineralna nie emituje szkodliwych substancji chemicznych, które mogłyby negatywnie wpływać na zdrowie mieszkańców i użytkowników budynku. Również prace budowlane i montaż wełny nie stanowią zagrożenia dla ludzi.
Chcesz poprawić izolację termiczną swojego domu i nie chcesz używać styropianu? W Isover znajdziesz wełny do ocieplania budynków - sprawdź, która z nich przyda Ci się najbardziej.
– Artykuł sponsorowany