Dzisiaj jest: 10.5.2024, imieniny: Antoniny, Izydory, Jana

Zaskakująca porażka Błękitnych Stargard

Piłkarze Błękitnych Stargard przegrali po raz drugi w sezonie.

To była pierwsza domowa porażka stargardzkiej drużyny. Na stadionie przy Ceglanej 2:0 tryumfowała Cartusia Kartuzy. Goście znaleźli się w III lidze po tym, jak przejęli GKS Przodkowo. We wcześniejszych 11 meczach zdobyli 10 punktów i plasowali się na 13. miejscu. Potwierdziło się jednak, że Cartusia lepiej punktuje na wyjazdach. Licząc już sobotnie zwycięstwo, zdobyła na boiskach rywali 10 "oczek".

Błękitni w pierwszych minutach mogli otworzyć wynik. Defensywę rywali próbował zaskoczyć Sebastian Ginter. Pierwsza groźna akcja przyjezdnych zakończyła się jednak w 10. minucie golem Przemysława Żukowskiego. W 34. minucie szansę na wyrównanie mieli Błękitni. Strzał z za pola karnego próbował dobijać Adrian Kwiatkowski, ale uderzył nad bramką.

Przed rozpoczęciem drugiej połowy Konrad Prawucki zmienił Oskara Ryka. To było udane wejście, ale nie odmieniło losów meczu. Druga część gorzej nie mogła się zacząć. Minęło około 40 sekund, a Jakub Poręba podwyższył na 2:0. Rezultat się nie zmienił pomimo szans z obu stron. Nad bramką uderzał Prawucki, a golkipera gości sprawdził Sebastian Ginter. W końcówce Cartusia mogła podwyższyć rezultat, ale uderzenie w środek bramki obronił Konrad Prawucki, a przyjezdni trafili też w słupek.

Błękitni w dwóch ostatnich meczach stracili pięć punktów. W ten sposób zmarnowali świetną szansę, żeby zbliżyć się do czołówki. Do lidera mogli tracić dwa, a nie jak obecnie siedem punktów. Co gorsze spadli z szóstego na ósme miejsce, bo wyprzedziły ich Polonia Środa Wielkopolska i KP Starogard Gdański. W kolejnym meczu (sobota 22 października, godz. 15:30) Błękitni zmierzą się w Jarocinie z Jarotą.

Błękitni Stargard - Cartusia Kartuzy 0:2 (0:1)
0:1 - Przemysław Żukowski 10'
0:2 - Jakub Poręba 46'