Dzisiaj jest: 10.5.2024, imieniny: Antoniny, Izydory, Jana

Wysokie zwycięstwa Polskiego Cukru Kluczevii i rezerw Błękitnych Stargard

To była udana niedziela w wykonaniu stargardzkich drużyn.

Do Stargardu przyjechały zespoły, które odniosły w tym sezonie po jednym wyjazdowym zwycięstwie. Teoretycznie łatwiejsze zadanie mieli Błękitni II. Ich przeciwnik, Orzeł Wałcz zdobył łącznie osiem punktów i już po 11 kolejkach zajmuje 15. miejsce w tabeli.

Goście wyszli na prowadzenie w siódmej minucie po golu Konrada Mularczyka. Później jednak strzelali już tylko Błękitni II, którzy zwyciężyli 5:1. Dwa gole zdobył Samir Galmami, dla którego były to pierwsze trafienia w barwach Błękitnych.

Dublet skompletował także czołowy strzelec KIPSTA IV Ligi, Olivier Kliś. Gola strzelił też Maciej Rodzoch. Co ciekawe w wyjściowym składzie Błękitnych grał między innymi Grzegorz Tarasewicz, który dzień wcześniej strzelił gola w Wolinie ratującego remis III-ligowej drużyny.

Efektowną domową serię przedłużył Polski Cukier Kluczevia. Po wygranej 4:0 z Hutnikiem Szczecin drużyna prowadzona przez trenera Krzysztofa Kapuścińskiego ma pięć zwycięstw przed własną publicznością oraz 17 strzelonych i tylko jednego straconego gola. Strzelanie już w siódmej minucie rozpoczął Piotr Surma. Pomocnik podwyższył na 2:0 w 56. minucie, a kolejne ciosy przyjezdnym zadali Kacper Dudek i Kamil Bartoszyński.

To była udana kolejka dla wszystkich czołowych drużyn, bo pierwsza ósemka wygrała swoje mecze. W tabeli nic się nie zmieniło, a z kompletem 11 zwycięstw prowadzi Flota Świnoujście. Polski Cukier Kluczevia ma 25, a rezerwy Błękitnych 18 punktów.