Dzisiaj jest: 22.5.2024, imieniny: Emila, Neleny, Romy

?Powiat Stargardzki dla Ukrainy?

Dodano: 2 lata temu

W środę 22 czerwca w Operze na Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie odbyło się uroczyste podpisanie umowy do projektu ?Powiat Stargardzki dla Ukrainy?.

?Powiat Stargardzki dla Ukrainy?

W środę 22 czerwca w Operze na Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie odbyło się uroczyste podpisanie umowy do projektu „Powiat Stargardzki dla Ukrainy”. 

Podpisy na umowie złożyli:

-Marszałek Olgierd Geblewicz
-Starosta Iwona Wiśniewska
-Wicestarosta Łukasz Wilkosz

 


 

Projekt realizowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014-2020.

Projekt ma na celu wsparcie osób zagrożonych wykluczeniem społecznym, uciekających przed wojną na Ukrainie, które przybyły do Polski od 24 lutego br. i zamieszkały na terenie powiatu stargardzkiego. Działania projektowe obejmują zatrudnienie pomocy prawnej, psychologicznej i psychoterapeutycznej, zatrudnienie osoby posługującej się językiem ukraińskim (tłumacza), zapewnienie asystenta integracyjnego opracowującego indywidualną ścieżkę integracji społecznej wspierającego w kontaktach z instytucjami i sytuacjami życia codziennego. Ponadto, w ramach projektu organizowane i finansowane będą kursy i szkolenia, w tym nauka języka polskiego, zajęcia i warsztaty integracyjne.


Projekt realizowany jest od czerwca do grudnia 2022 r. i przeznaczony dla 50 beneficjentów.

Całkowita wartość projektu wynosi 331 250,00 zł. Pokrywana jest ona w całości ze środków unijnych.

Źródło: Powiat Stargardzki - profil FB
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Dzień Pionierów 12.05.2024. Fotorelacja