Dzisiaj jest: 14.7.2024, imieniny: Kamili, Kamila, Marcelego

Mija 300 dni bohaterskiego oporu Ukrainy

Dodano: 2 lata temu Autor:
Redakcja poleca!

Ukraina już od 300 dni broni się przed rosyjską inwazją, która rozpoczęła się 24 lutego br.

Mija 300 dni bohaterskiego oporu Ukrainy

Ukraina już od 300 dni broni się przed rosyjską inwazją, która rozpoczęła się 24 lutego br.

Atak na Ukrainę nastąpił równocześnie z kilku kierunków, także z terytorium Białorusi. Każdego dnia wojska Putina ostrzeliwują i niszczą obiekty infrastrukturalne. Rosyjskie oddziały dopuszczają się także zbrodni i gwałtów na ludności cywilnej. Od początku rosyjskiej agresji ukraińska armia straciła około 13 tysięcy żołnierzy. Straty wśród ludności cywilnej szacuje się na około 20 tysięcy.

„Ukraina wciąż potrzebuje naszej pomocy” - przypomina Paweł Pałczyński ze Związku Ukrainców w Polsce, koło w Stargardzie. „W tej chwili może nawet bardziej niż na początku, bo skala pomocy bardzo zmalała. Rok temu przyjeżdżały do nas dary z Holandii, Niemiec i Anglii. Teraz już takiej pomocy nie otrzymujemy, a przecież wojna wciąż trwa” - dodaje. Na terenach intensywnych działań wojennych przebywa w tej chwili 13 milionów obywateli Ukrainy. „Potrzebujemy ciepłej odzieży, bielizny termalnej, zimowych butów i agregatów prądotwórczych” - mówi Paweł Pałczyński. „Ukraińcy nie tracą ducha walki, ale potrzebują naszego wsparcia. Zwłaszcza teraz, gdy połowa Ukrainy nie ma prądu, a zima utrudnia działania wojenne” - przypomina przewodniczący stargardzkiego koła Związku Ukraińców w Polsce. Wszelkie dary można dostarczać do świetlicy ukraińskiej w piątki od 17.00 do 19.00.  „Domiłka” działa przy ul. M.Konopnickiej 16. „Można również napisać do nas na Facebooku. Chętnie podjedziemy pod wskazany adres i zabierzemy wszystko, co zostało przygotowane” - zachęca Paweł Pałczyński. Potrzebne artykuły można też przynosić do cerkwi przy ul. Młyńskiej 36. W każdą niedzielę około 10.00 w cerkwi istnieje możliwość przekazania artykułów w ramach pomocy Ukrainie. 

 

Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
VI Festyn Historyczny „W krainie Gryfa”. Fotorelacja