Dzisiaj jest: 25.4.2024, imieniny: Jarosława, Marka, Wiki

Ochrona przed HPV czeka

Dodano: 2 lata temu

Stargardzianki w wieku 12 lat mogą przyjąć szczepionkę przeciwko wirusowi HPV wywołującemu raka szyjki macicy.

Ochrona przed HPV czeka

Stargardzianki w wieku 12 lat mogą przyjąć szczepionkę przeciwko wirusowi HPV wywołującemu raka szyjki macicy. W ramach projektu prowadzone są również działania edukacyjne. Ich celem jest uświadomienie młodych dziewcząt, w jaki sposób uniknąć zarażenia, a także jak rozpoznać niepokojące objawy.
 

W Stargardzie projekt realizowany jest w dwóch miejscach – Przychodnia Medycyny Rodzinnej nr 2, ul. Główna 2 (tel. 91 576 07 77) oraz Przychodnia Medycyny Rodzinnej nr 3, ul. J. Kilińskiego 3 (tel. 91 577 68 12). Zgłoszenia przyjmowane są bezpośrednio w obu placówkach. Inna opcja to wypełnienie formularza online – dostępnego tutaj. Do akcji mogą dołączyć dziewczynki, które w latach 2021-2022 rocznikowo skończyły lub skończą 12 lat, mieszkają na terenie województwa zachodniopomorskiego, otrzymają zgody rodziców/opiekunów i nie mają przeciwskazań zdrowotnych.
 

Wirus brodawczaka ludzkiego to stan przednowotworowy. Rak szyjki macicy jest drugim najczęściej występującym nowotworem wśród kobiet i trzecią co do częstości przyczyną zgonów na świecie. Województwo zachodniopomorskie plasuje się na drugim miejscu w Polsce pod względem najwyższej umieralności z powodu tego typu raka. Dzieje się tak również dlatego, że świadomość zagrożeń, jakie niesie ze sobą śmiertelny wirus HPV, wciąż jest bardzo niska.
 

Projekt jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego. Więcej informacji tutaj.

            URZĄD MIASTA W STARGARDZIE

Autor foto: Anna Wardal

Źródło: Urząd Miasta Stargard
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
PGE Spójnia Stargard - Enea Stelmet Zastal Zielona Góra. Fotorelacja